Žiadosť o IPO ťažobného giganta Bitmain oficiálne vypršala


Žiadosť o počiatočnú verejnú ponuku (IPO) výrobcu zariadení na ťažbu kryptomien, Bitmain, podaná na hongkonskej burze cenných papierov (HKEX) oficiálne vypršala,  čo znamená, že nič podobné sa v dohľadnej dobe diať nebude.

Podľa aktualizácie na webovej stránke burzy HKEX bol prípad spoločnosti Bitmain presunutý do skupiny „neaktívnych“ žiadostí a je teraz, presne šesť mesiacov po tom, čo spoločnosť 26. septembra žiadosť podala, označená ako „vypršaná“.

Ak si spoločnosť Bitmain ešte želá pokračovať, môže podať žiadosť znova, ale bude musieť poskytnúť dodatočné finančné záznamy nad rámec toho, čo bolo zahrnuté v jej pôvodnej žiadosti.

Žiadosť vzbudila minulú jeseň veľkú pozornosť, keď Bitmain zverejnil neuvertieľný rast zisku za posledných niekoľko rokov. Napríklad len v prvej polovici roku 2018 dosiahol čistý zisk vo výške takmer 1 miliardy USD po tom, čo za rok 2017 dosiahol zisk v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov.

Napriek rýchlemu rastu spoločnosti, ktorý odráža prudký rast trhu s kryptomenami v roku 2017, HKEX váhala, kvôli volatilite priemyslu, s potvrdzovaním žiadost Bitmainu a jeho ťažobných konkurentov Canaan Creative a Ebang.

V súlade s poklesom trhu počas roku 2018 utrpel aj Bitmain v treťom štvrťroku minulého roka veľké straty vo výške približne 500 miliónov USD.

V súčasnosti nie je jasné, či Bitmain uvažuje o ďalšom pokuse. Spoločnosť zverejnila v utorok oznámenie, v ktorom sa uvádza:

„Žiadosť Bitmainu na HKex v septembri 2018 dosiahla svoj 6-mesačný dátum vypršania platnosti. … Žiadosť o zápis obnovíme vo vhodný čas v budúcnosti. “

Spoločnosť tiež v tom istom oznámení potvrdila, že jej spoluzakladatelia Jihan Wu a Micree Zhan odstúpili z pozície spolupredsedov. Haichao Wang, predtým riaditeľ produktového inžinierstva v Bitmaine, bol oficiálne vymenovaný za generálneho riaditeľa Bitmainu.

Ak ale spoločnosť nenájde iný spôsob, ako sa stať verejnou, môže byť prinútená splatiť viac ako 700 miliónov dolárov svojim investorom.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart