10 prekvapujúcich spôsobov ako spoločnosti využívajú Blockchain

O blockchaine a jeho obrovskom potenciáli už máme veľa poznatkov. Vieme ako fungujú inteligentné zmluvy, čo je ťažba Bitcoinu, aj ako HODLovať najlepšie kryptomeny. Pozrime sa však na týchto 10 prekvapujúcich spôsobov, ktorými spoločnosti dokážu túto technológiu využívať.

1. Zbavenie sveta rakoviny

Nikto netvrdí, že blockchain dokáže vyliečiť rakovinu, ale jedného dňa to môže byť účinný spôsob prevencie. Jedna zo schopností technológie blockchain je umiestnenie obrovského množstva údajov, na základe ktorých by vedci mohli zhromaždiť milióny genómových profilov. Blockchain v spolupráci s Big Data a vedcami, dokáže analyzovať, triediť a identifikovať potenciálne riziká pri poskytovaní preventívnej liečby a vysoko personalizovanej zdravotnej starostlivosti. Môžete teda jednoducho zmeniť svoj genómový profil a zdravotné návyky ešte predtým, než sa u vás choroba vyvinie.

2. Zabezpečenie spravodlivej odmeny v šoubiznise

Rovnako, ako u mnohých priemyselných odvetví, aj samotný šoubiznis oplýva nerovnosťou. Napríklad ženy sú platené menej ako muži, výrobný personál je často platený zle (alebo neplatený vôbec) a zmluvy sa často menia. Spoločnosti používajúce blockchain chcú zrušiť korupciu a uistiť sa, že obe strany dodržia svoje slovo. Inteligentné zmluvy môžu presadzovať dohodnuté práva tak, aby nikto neprerušil alebo nezmenil podmienky.

3. Zastavenie nezákonného obchodu s diamantmi

Vďaka technológii blockchain sa falošné diamanty stanú minulosťou. Britský blockchain, Everledger, vytvoril globálnu digitálnu knihu (pomocou blockchainu IBM) na sledovanie a ochranu svetových diamantov. Viac ako milión diamantov bolo doposiaľ digitálne zašifrovaných na blockchaine poskytujúc rozsiahly súbor údajov, pomocou ktorého možno overiť kvalitu diamantov a zabrániť ich nezákonnému obchodovaniu.

4. Zlepšovanie zdravotnej starostlivosti pre starších ľudí

Existuje niekoľko spoločností používajúcich blockchain, ktoré poskytujú lepšiu starostlivosť starším osobám. Bez ohľadu na to, či ide o opatrovateľský dom alebo lôžkovú starostlivosť, blockchain pomáha opatrovateľom v poskytovaní kvalitnejších služieb ľahším zaznamenávaním zdravotných záznamov a celkovej poskytnutej starostlivosti. Spoločnosti môžu takisto s touto technológiou zabezpečiť, aby boli zdravotnícki pracovníci riadne preverení a aby sa ich poverenia kontrolovali.

5. Tokenizovanie hmotného majetku

Spoločnosti využívajúce technológiu blockchain môžu tokenizovať aktíva v reálnom svete. Takže nehnuteľnosti, autá, olej, zlato … akýkoľvek druh majetku môže byť umiestnený na blockchain reťazec. Povedzme, že si kúpime 10 tokenov nehnuteľnosti, za predpokladu, že na začiatku bolo 100 tokenov- mali by ste mať nárok na 10 percent z akýchkoľvek ziskov z prenájmu nehnuteľností a 10 percent akéhokoľvek rozhodnutia týkajúceho sa budovy. Toto  môže demokratizovať prístup k investičným príležitostiam a namiesto toho, aby sa museli pravidelne platiť hypotéky, by osoba mohla investovať koľko chce a kedykoľvek chce.

6. Ozdravenie porno priemyslu

Existujú spoločností, ktoré používajú blockchain, aby priniesli odvetviu porna transparentnosť a diskrétnosť- vrátane siete LOVR a Rendevu. Všetci “poskytovatelia služieb” sú zdravotne preverení, a klienti môžu vidieť, že nemajú žiadnu nákazlivú alebo pohlavne prenosnú chorobu. Používatelia môžu taktiež vykonávať diskrétne platby a poskytovatelia služieb im garantujú, že sa nedostanú do postele s masovým vrahom alebo psychopatom, keďže všetci prejdú najprv cez procedúry KYC.

7. Kontrolovanie oblohy

Ovládať lietajúce predmety vo vzdušnom priestore- to je myšlienka za jedným blockchainovým startupom, ktorý chce zaistiť, aby sa drony stali populárnejšími a viac využívanými, aby medzi sebou komunikovali a tak sa úplne dokázali vyhnúť nehodám. Inteligentné mestá po celom svete dokážu vytvoriť systém leteckej dopravy na základe automatického synchronizovania nekonečných údajov v blockchaine.

8. Rekonštrukcia poisťovníctva

Počuli sme o decentralizovaných databázach, decentralizovaných burzách a decentralizovaných organizáciách. Teraz sa však spoločnosti, ktoré používajú blockchain, snažia decentralizovať aj poisťovníctvo. Spoločnosti ako Etherisc a Aigang používajú blockchain a inteligentné zmluvy, aby zabezpečili, že reklamácie budú automatizované a viditeľné pre každého. Tiež pracujú na odstraňovaní sprostredkovateľov a zabezpečovaní väčších výplat, aby sa obnovila dôvera medzi zákazníkmi a poisťovacími agentmi.

9. Udržiavanie potravín a liekov pri správnej teplote

Blockchain sa ukázal byť obzvlášť užitočný v logistickom priemysle- znalosť stavu daného kontajnera v každom okamihu umožňuje spoločnostiam zabezpečiť, aby obsah zostal v určitej teplote, a doručiť ho priamo bez toho, aby musel najskôr prechádzať rozsiahlymi úpravami a procesmi.

10. Varovanie investorov

Samozrejme sa pri “blockchain boom-e” a “ICO projektoch” stretneme aj s podvodmi. Spoločnosť SEC zverejnila falošné ICO s názvom HoweyCoins. Prečo? V snahe vzdelávať a varovať investorov, aby nenaleteli príležitosti, ktorá je jednoducho príliš dobrá na to, aby bola skutočná. Zatiaľ čo spoločnosti, ktoré používajú blockchain, dosiahli neuveriteľné ciele, stále si treba uvedomiť,  že v tomto neregulovanom odvetví číha stále veľa nástrah a podvodov. Slovíčko blockchain nie je zázračna formulka, ktorá zarúčí, že každy projekt s ním bude zaručene úspešný.

1

Naša VIP skupina v lete za akciové ceny. Pridajte sa k nám. 

blockchain domain

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart