3 rady, ktoré krypto nováčik nemá počúvať

Vo svete kryptomien je občas spoliehanie sa na radu iných ľudí zároveň nevyhnutné ale aj riskantné. Niektoré rady môžu fungovať pomerne dobre a iné zase neprinesú žiadne pozitívne výsledky. Nasledujúce rady sú často považované za “najhoršie”, ktoré sa môžu v súčasnosti zdieľať s nadšencami krypto systému.

1. Ignoruj “technickú analýzu”

Je zrejmé, že nie každý fanúšik kryptomien vidí zásluhy v technickej analýze. V skutočnosti by sa dalo tvrdiť, že tá funguje len vtedy, keď v ňu verí dosť ľudí. Nikto však nemôže poprieť účinnosť technickej analýzy, najmä pokiaľ ide o niektoré z najlepších kryptomien a digitálnych aktív.

História sa často opakuje, najmä vo finančnom svete. Kryptomeny neboli v tomto ohľade výnimkou ani napriek ich “novému” prístupu ku globálnemu financovaniu. Vykonávanie správnej technickej analýzy môže zvyčajne priniesť cenné poznatky o tom, ako sa bude trh hýbať. Výsledky nemusia byť vždy dokonalé, ale krátka pohyblivosť trhu sa dá predpovedať pomerne stále.

2. Nepoužívaj “stop-loss”

Pri riešení volatility na trhu, v akom sú kryptomeny a digitálne aktíva, by sa mali vždy, keď je to možné, použiť všetky opatrenia na minimalizáciu strát. V dnešnej dobe kedy sme zvyknutí vidieť spravodlivý kus manipulácie s altcoinmi na každom kroku, je nanajvýš dôležité používať stop-loss pri svojich obchodoch.

Hoci je pravda, že stop-loss je pre pokročilejších obchodníkov, začínajúci špekulanti sa však naučia, že tento prístup ich môže ušetriť množstva riešení zbytočných neúspechov. Nie každý obchod bude úspešný a príprava na najhoršie už zachránila mnoho ľudí pred veľkými finančnými škodami.

3. Jedine “holding” je kľúčom

V nestabilnom svete kryptomien a digitálnych aktív sa často odporúča držať kryptomeny dlhodobo- keď sa zaoberáte 15 najlepšími menami. Čokoľvek mimo špičkových 15 nie je nevyhnutne dlhodobé, hoci v niektorých prípadoch sa určite vyplatí túto možnosť využiť. Všetko závisí na tom, aká bude budúcnosť danej zvolenej meny.

Obchodníci tiež musia mať na pamäti, že niektoré z ich mincí stratia hodnotu rýchlejšie ako iné. Zníženie strát a prechod na iné trhy môže byť často zbytočný, a bez veľkých strát alebo ziskov. Holding je v niektorých prípadoch pevnou stratégiou, ale nie je to jediný spôsob ako pracovať s kryptomenami a maximalizovať zisky alebo minimalizovať potenciálne straty.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa k nám a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Aby ste si vedeli pozrieť ako pravidelne videoanalýzy u nás fungujú a vyzerajú ⏩ nech sa páči prinášame vám analýzu z Nedele, v ktorej sme sa zamerali aj na menej známe kryptomeny.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart