Austrálčania už môžu za Bitcoin platiť na pošte

Austrálčania môžu na pošte vkladať peniaze do miestnej Bitcoinovej burzy.

Vďaka novej spolupráci môžu Austrálčania platiť za Bitcoin (BTC) v pobočkách národnej pošty. Podľa oznámenia z 24. júna budú môcť zákazníci miestnej kryptomennej burzy Bitcoin.com.au platiť za Bitcoin na viac ako 3500 pobočkách Austrálskej pošty.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Holger Arians, vysvetlil, že je presvedčený, že nová platobná možnosť niektorých ľudí presvedčí ku kupovaniu kryptomien:

“Mnohým ľuďom sa platba za Bitcoin na austrálskej pošte zdá bezpečnejšia než prevod prostriedkov online – najmä pre kupujúcich, ktorí kupujú prvýkrát. Sme na toto partnerstvo hrdí a chceli by sme sa poďakovať Austrálskej Pošte za ich nepretržitú otvorenosť novým technológiám.”

Prečítajte si tiež: Nový podvod z východnej Európy ukradol už 200 miliónov dolárov

Počet miest, na ktorých sa predávajú kryptomeny, rastie

Rastúci počet fyzických lokalít ponúka spotrebiteľom príležitosť získať kryptomeny. Bitcoinové automaty nedávno prekonali hranicu 8000 kusov nainštalovaných po celom svete.

Cointelegraph informoval o tom, že v súčasnosti je možné kúpiť Bitcoin za hotovosť na viac ako 20,000 miestach v Spojených štátoch. Minulý rok sa kryptomeny začali predávať aj vo Filipínach a začiatkom roku 2019 aj v trafikách vo Francúzsku.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart