Bakkt odhalil Bitcoin Futures podrobnosti a začne testovať v júli.

Testovanie dlho očakávanej platformy Bakkt sa začne 22.7.2019. Stále ale nezaznelo ani slovo ohľadom schválenia zo strany regulátorov. Každopádne spustenie tejto platformy by malo zvýšiť dopyt po Bitcoine…a to nehovoríme o dávno spomínanej spolupráci so Starbucks.

Pripravovaná futures Bitcoinová platforma, patriaca pod krídla Intercontinental Exchange, Bakkt začne testovať dva futures kontrakty 22. júla tohto roku.

V najnovšom blogu CEO Bakktu Adam White oznámil, že 20. Júla 2019 bude 50 -te výročie pristátia na mesiaci – Apollo 11, a pri tejto príležitosti platforma začne testovanie užívateľmi futures kontraktov na Bitcoin, ktoré budú kótované a obchodované materskou spoločnosťou ICE .

Dátum spustenia nezaznel

Bakkt minulý mesiac oznámil, že začne testovanie v júli, hoci v tom čase neposkytol konkrétny dátum. Okrem tohto dátumu poskytla ICE nové informácie o mesačnom konktrakte ako aj aktualizovala špecifikácie pre denný kontrakt. Bakkt doteraz ešte neoznámil dátum konečného spustenia.

Bitcoinom kryté kontrakty na rozdiel od CME

ICE oznámila v minulom roku, že spustí fyzicky uzatvárané Bitcoin futures kontrakty. Na rozdiel od zmlúv zúčtovaných v USD, ako je to v prípade futures obchodov CME, zákazníci v tomto prípade dostanú skutočný Bitcoin na konci platnosti zmluvy a nie jeho ekvivalent ceny v USD. Futures kontrakty alebo odvodené cenné papiere s dodaním v búdúcnosti budú kryté Bitcoinom, čo by malo zvýšiť dopyt.

Vo štvrtok White napísal, že poslaním spoločnosti Bakkt je „podporovať rozvoj dôveryhodnej infraštruktúry pre bezpečný obchod na novom trhu s digitálnymi aktívami“.

Firma pôvodne oznámila potenciálne dátumy spustenia minulý rok a v januári tohto roka, hoci obidva boli posunuté z dôvodu nedostatku regulačných schválení zo strany CFTC. Zdá sa, že oneskorenie vyplýva čiastočne z plánu spoločnosti Bakkt na doriešenie uskladnenia Bitcoinu a vyjasnenia obchodov prostredníctvom zúčtovacieho strediska ICE.

Link dosiahol 1.97 dolárov
Pridaj sa do našej VIP skupiny a získaj informácie včas

White ešte dodal : „toto nie je malý krok, a spustenie zavedie nový štandard pre prístup ku kryptomenovým trhom. V porovnaní s inými trhmi zostáva inštitucionálna účasť pozadu z dôvodu obmedzení, ako je trhová infraštruktúra a regulačná istota. To má za následok nižšie objemy obchodov, likviditu a cenovú transparentnosť, ktorá je štandardom na zavedených trhoch. Príkladom sú futures kontrakty spoločnosti ICE na Brent Crude ropu, ktoré si získali globálnu dôveru v určovaní svetovej ceny ropy.“

Zdroj : https://www.coindesk.com/bakkt-reveals-bitcoin-futures-contract-details-ahead-of-july-test-date

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart