Baníci Bitcoinu predávajú mince rýchlejšie, než sú generované

Podľa údajových stránok a množstva pozorovateľov, baníci Bitcoinu predávajú mince rýchlejšie, než je možné vygenerovať ich. Už od poklesu trhu 12. marca a nasledovného pádu trvajúceho týždeň baníci Bitcoinu bojujú.

Baníci predávajú viac Bitcoinu, než sa generuje

26. marca news.Bicoin.com informovali o tom, ako baníci vypovedali 45% celkového hashratu od 29. februára. Okrem toho sa tiež museli vyrovnať s druhým najväčším poklesom v histórii.

Teraz, podľa údajov z webu o analýzach kryptomien bytetree.com, graf generácie vs. prvých výdavkov ukazuje, že baníci Bitcoinu predávajú oveľa viac než generujú. Pred tromi až šiestimi mesiacmi došlo k veľkému posunu, keď baníci vyzerali, akoby si hromadili zásoby v rámci prípravy na nadchádzajúci halving. Toto hromadenie uložene pred šiestimi mesiacmi možno udržuje ťažobné operácie nad vodou, zatiaľ čo dnes predávajú čerstvé coinbase rewards.

Prečítajte si tiež: Binance prichádza s vlastnou debetnou kartou, prvé testovanie bude v Malajzii

Štatistiky však odvtedy ukázali, že ceny Bitcoinu vyskočili z 3800 dolárov za mincu na 6700 dolárov 26. marca. Počas viac ako osemdesiatich percent tohto obdobia baníci predali oveľa viac mincí, než produkujú v súčasnej emisnej sadzbe. Niektorí bitcoineri si myslia, že posun je býčím signálom, zatiaľ čo iní túto myšlienku považujú za čisté dúfanie.

Údaje spoločnosti Bytetree.com odhaľujú, kedy boli mince prvýkrát vygenerované, a ukazujú časové obdobie, ktoré nasledovalo, keď sa tieto Bitcoiny začali míňať. Aj keď je cena jedným z najväčších faktorov v ťažobnom priemysle, väčšina ľudí nerozumie, že v minulom roku bolo podniknuté obrovské množstvo operácií, ktoré na ťažbu Bitcoinu využívali pôžičky s pákovým efektom. Niektoré operácie, ktoré si vypožičali na financovanie svojich operácií, boli pravdepodobne zlikvidované, a s najväčšou pravdepodobnosťou prispeli k 45%-nej strate hashratu.  

Len málo pozorovateľov verí, že výpredaj baníkov je býčím znamením

Od „čierneho štvrtka“ až do dnešného dňa sa zastavil veľký počet menších operácií baníkov. Dôvodom je skutočnosť, že za posledné dva roky sa objavili finančné služby, ktoré umožňujú baníkom požičať si kapitál a ťažobnú súpravu v snahe neskôr profitovať. Namiesto toho, aby pomohli baníkom obmedziť riziko a zisk, veritelia likvidovali týchto baníkov, ktorí po veľkom poklese ceny neboli schopní platiť svoje pôžičky. Charlie Morris, zakladateľ bytetree.com, verí, že táto situácia je pre Bitcoin býčia. V stredu tweetoval o aktuálnych udalostiach:

„Množstvo, ktoré dnes baníci Bitcoinu predali, je 2788, oproti 1588 vyťažených. Udierame trh, no ten to vydrží. To je býčí znak.“

„47 dní, kým sa tlak baníkov nezníži na polovicu,“ tweetoval ďalší jednotlivec, ktorý pozoroval výpredaj baníkov. „Toto je primárny zdroj tlaku na predaj ceny Bitcoinu. Je čas na trochu balastu, a uvidíme, ako vysoko poletíme,“ dodal.

Navyše – nie je to tak dávno, čo krypto-firma Tradeblock zverejnila výskumnú správu, ktorá odhaduje, že ceny Bitcoinu musia byť v čase halvingu minimálne 12500 dolárov. V opačnom prípade budú baníci trpieť omnoho viac ako dnes, pretože výnosy budú okamžite rozseknuté na polovicu.

Zdroj: news.bitcoin.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart