Bankomaty na Bitcoin rozšírené celosvetovo do 4000 miest

Môžeme vidieť veľké množstvo znakov dozrievania kryptomien, medzi ktoré patrí hlavne narastajúci počet Bitcoinových bankomatov. Očakáva sa, že tento mesiac ich počet presiahne štvortisícový míľnik.

Ďalší míľnik pre Bitcoinové Bankomaty

Robiť kryptomeny viac dostupnými zostáva naďalej kľúčovou prioritou. Bankomaty na Bitcoin zohrávajú v tomto značnú rolu. Tieto stroje zjednodušujú nákup Bitcoinu a altcoinov prostredníctvom fiat mien. Celosvetovo je už dostupných skoro 4000 týchto zariadení.

V porovnaní s klasickými bankomatmi je to stále malé číslo, ale stále pribúdajú nové. Denne pribudne viac ako 6 nových bankomatov.

V máji, stránka Bitcoinist ohlásila prekonanie trojtisícového míľniku dosiahnutého Bitcoinovými bankomatmi na svete.

Severná Amerika je miestom s najlepšou dostupnosťou Bitcoinových bankomatov. Tento kontinent kontroluje v tomto momente  71.3% trhu. Európa je v rebríčku prekvapivo na druhom mieste, približne jedno zo štyroch zariadení môžeme nájsť vo veľkých európskych mestách. V Ázii, napriek  významnému postaveniu v obchode s kryptomenami môžeme nájsť iba 2.56% bankomatov. Oceánia, Južná Amerika a Afrika sú v rebríčku ešte nižšie.

Špecifickým znakom je, že sprostredkovatelia sa nesústredia iba na Bitcoin. Viac, ako šesť z desať strojov v rôznej miere podporuje tiež altcoiny. Najpopulárnejší je Litecoin, za ktorým nasleduje Ethereum a Bitcoin Cash. Podpora Dash, Monera, Dogecoin a ZCash je tiež na vzostupe. K tomu všetkému skoro štyri z desiatich bankomatov umožňujú používateľom nielen kupovať, ale aj predávať kryptomeny.

Súťaž medzi dodávateľmi začína

V počiatkoch bankomatov na Bitcoin bola najprominentnejším výrobcom spoločnosť Lamassu. Situcia sa, ale medzičasom zmenila a dnes je s 10.96% tretím najväčším výrobcom. Na prvom mieste sa nachádza Genesis Coin, ktorý si udržuje mierny náskok pred General Bytes.

Nižšie na zozname nachádzame mená ako BitAccess, Coinsource, Covault a OrdedbobATM, ktoré sa tiež snažia upevniť svoje pozície na trhu keďže sa počas posledných rokov na trhu objavilo veľké množstvo nových firiem. BitxATM, CoinOutlet, Bitnovo a DOBI ATM sú iba malou časťou z nich. Takáto súťaživosť na trhu je ďalším zo znakov vyspelosti Bitcoinu. Zvyšovanie propagácie kryptomien bude veľkým krokom v dosiahnutiu masovej adopcie.

Jedným z aspektov bankomatov na Bitcoin, ktorý potrebuje zlepšiť sú poplatky. Pri kúpe kryptomeny zaplatíte poplatok 8.85%, predaj je o niečo lacnejší a to 7.9%. V porovnaní s bežnými burzami sú tieto ceny privysoké, pritom miera komfortu je úplne iná. Viac pohodlia väčšinou vedie v oblasti financií k vyšším poplatkom.


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart