Binance inovácie a expanzia

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Binance, uviedol, že sa spoločnosť chystá v Ugande otvoriť svoju prvú kryptoburzu s výmennými pármi kryptomena-fiat. Nová platforma- Binance Uganda, bude prvým projektom spoločnosti s touto variantou obchodovania, popri veľkých kryptomenách bude podporovať ugandský šiling, a bude okamžite spustená.

Africký potenciál

Zhao, známy v krypto priemysle ako “CZ”, sa vyjadril, že tento krok ukazuje, že Binance nejde iba o presadenie sa v  najrozvinutejších trhov:

,,Myslíme si, že kryptomeny majú v menej rozvinutých krajinách veľmi silné a potenciálne využitie. V rozvinutejšej krajinách dokážete viac zarobiť, ale napriek tomu chceme šíriť kryptomeny do zvyšku sveta.” Zdôrazňujúc, že ​​spoločnosť Binance má záujem rozšíriť sa na africký trh. Zhao uviedol, že práca na ugandskom projekte prebieha naozaj rýchlo vďaka silnej podpore vlády, regulátorov a priemyslu:

,,Uganda je naozaj zaujímavá, iba 11% populácie má bankové účty. Je to výzva a príležitosť zároveň. Takže môže byť jednoduchšie presadiť prijatie kryptomenien ako formu meny, namiesto toho, aby ste sa pokúšali presadzovať ich prijatie bankami. Je to zaujímavý experiment – Afrika je veľký trh, a preto sme tam.

Vzhľadom na to, že to bude prvýkrát, čo sa Binance dotkne fiatu, burza bude musieť vyriešiť veľa otázok ohľadom KYC (know your customer) a AML (anti money laundering) požiadaviek. Binance Uganda bude nezávislou štruktúrou so silnou obchodnou väzbou s existujúcou platformou. Z hľadiska systémov ide o samostatný – ale identický systém – inštalovať budú existujúcu databázu Binance s rovnakými operáciami, bezpečnosťou a systémom.

Budúci rast

Zhao sa neznepokojuje kvôli poklesom objemov obchodovania, ako na Binance, tak aj na ostatných kryptomenových burzách, pričom konštatuje, že “trhy vždy reagujú prehnane” aj keď veci idú dobre, aj keď sa situácia zmení, čo je približne päť alebo šesťkrát za rok.

Domnieva sa, že volatilita sa upokojí keď sa zvýši celková kapitalizácia priemyslu a otvorenie viacerých krypto-fiat búrz, tak ako tejto v Ugande a môže to pomôcť podporiť ďalší rast. Pri príprave na “nový prírastok”, spoločnosť Binance zdokonaľuje svoje systémy, aby umožnila väčší objem – 100 alebo 1000-krát viac, než v súčasnosti podporuje. ,,Neviem, kedy sa to stane, ale musíme byť na to pripravení.”

Spoločnosť  v krátkom čase spustí svoje prevádzky na ďalších 2 alebo 3 miestach a bude pokračovať v práci na prototype decentralizovanej burzy.

Binance je v súčasnosti jednou z najväčších kryto búrz čo sa týka denných obchodných objemov s obchodmi v hodnote 789 miliónov dolárov za 24 hodín.

1

Druhá časť webináru o technickej analýze už dnes 1.7. o 20:00 hod.

VIP členovia majú vstup zdarma, registračný link nájdete v našej VIP skupine na Telegrame. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart