Binance má v pláne zakúpiť stránku CoinMarketCap

Kryptomenová burza Binance patrí medzi tie najúspešnejšie kryptomenové spoločnosti vôbec. Od svojho počiatku v polovici roku 2017 sa tejto burze podarilo dostať medzi špičku v kryptomenovom svete. Patrí medzi najnavštevovanejšie burzy v kryptomenovom svete vôbec, nielen podľa počtu užívateľov, ale takisto aj podľa obchodovaného objemu. Teraz sa však táto burza rozhodla k pomerne zaujímavému kroku. Tým by mala byť akvizícia stránky CoinMarketCap (CMC).

Burza Binance a CoinMarketCap pod záštitou jednej spoločnosti

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácii sa má aktuálne pripravovať jedna z najväčších akvizícii v kryptomenovom svete. Až 400 miliónov dolárov má v pláne zaplatiť burza Binance za kúpu stránky CoinMarketCap. K oficiálnemu vyjadreniu z oboch zúčastnených strán by malo prísť do konca tohto týždňa. Avšak hneď niekoľko rôznych portálov a Twitter účtov z blízkeho okolia oboch strán informuje o tejto správe ako o hotovej záležitosti.

Ešte začiatkom tohto roka sa Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO burzy Binance vyjadril, že v roku 2020 sa chystajú nové spolupráce a pravdepodobne aj 2 nové akvizície, na ktoré sa extrémne teší a veľa si od nich sľubuje. A práve kúpa CoinMarketCapu má byť tou prvou z nich.

Čo je s touto kúpou spojené?

Stránka CoinMarketCap je v súčasnosti úplne zadarmo a navštíviť ju tak môže každý. V kryptomenovom svete je už od roku 2013 a patrí medzi tie najznámejšie a najpoužívanejšie stránky na vyhľadávanie cien kryptomien vôbec. Iba za posledných 6 mesiacov navštívilo stránku CMC viac ako 207 miliónov ľudí. V porovnaní s Binance, ktorá bola v rovnakom čase navštívená „len“ 113 miliónmi, ide takmer o dvojnásobok. Aj napriek tomu, že návštevnosť stránky CMC je výrazne vyššia, je však na mieste otázka, čo má Binance s touto stránkou v pláne. Predsa len, 400 miliónov dolárov nie je malá čiastka ani náhodou ani pre takú spoločnosť, akou je Binance. V histórii kryptomien pôjde dokonca o jednu z najvyšších akvizícii vôbec.

?Už v sobotu sa vidíme na Workshope, v ktorom vás čaka vysoko individuálny prístup a naozaj len malá skupinku ľudí. ? Od 9:00 do 13:00 sa vám budeme plne venovať. Máte sa na čo tešiť. Rezervujte si svoje miesto, čím skôr ?
Môžte očakavať:
✅Praktická časť tradingu/Trading naživo
✅Vysoko individuálny prístup – maximálne 15 ľudí/workshop
✅Otázky a odpovede naživo
✅Vhodne pre každého (začiatočník aj pokročilý)
V cene:
✅4 hodiny s trejdermi online – Ing. Marekom J. a Romanom S.
✅Online kurz tradingu v hodnote 198,-€ (teóriu zvládnete aj z pohodlia domova vďaka kvalitnému kurzu tradingu, na workshope sa zameriame na prax + dovysvetlovanie vecí, ktorým nebudete rozumieť)
✅Vip skupina na 1 mesiac v hodnote 58,-€

?Pre členov: Všetkým, čo si zakúpia sa zároveň predĺži platnosť VIP členstva.

?Prihlásiť sa na online workshop viete cez tento odkaz: https://skolakryptomien.sk/online-workshop/

Najviac ľudí logicky očakáva, že ihneď po zakúpení si Binance buď stránku integruje do svojej burzy a tak ju budú môcť využívať iba ľudia, ktorí majú účty na danej burze. Alebo bude daná stránka spoplatnená, aby vygenerovaný zisk splatil danú akvizíciu. Ide však iba o dohady. Tie by mali aj jeden veľký problém. Tým je dostupnosť iných stránok ako napríklad coinpaprika, coingecko alebo cryptocompare, ktoré ponúkajú presne tie isté informácie, ako stránka CoinMarketCap. Práve preto by sa v prípade spoplatnenia stránky CMC alebo presunutia tejto stránky pod kryptomenovú burzu Binance dal očakávať veľký presun návštevníkov práve na tieto weby.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com
https://cryptonews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart