Binance prichádza s vlastnou debetnou kartou, prvé testovanie bude v Malajzii

Spoločnosť Binance vstupuje do sektora debetných kariet s kryptomenou so správou z 26. marca o oficiálnej Binance Card. Karta bude vydaná spoločnosťou Visa a najskôr bude dostupná v juhovýchodnej Ázii, hoci bude čoskoro umožnená aj ostatným regiónom, ako uvádza spoločnosť.

Rovnako ako väčšina ostatných krypto-kariet, aj Binance Card umožňuje svojim užívateľom utrácať svoje kryptomeny tak, že ich konvertujú na fiatové meny a následne môžu používať klasické debetné karty.Pomerne jedinečným aspektom Binance Card je však to, že jej vnútorný depozit bude v kryptomene – najskôr v Binance Coin (BNB) a v Bitcoine (BTC).  

POZOR! ONLINE WORKSHOP PRE MALÚ SKUPINKU!
✅Praktická časť tradingu/Trading naživo
✅Vysoko individuálny prístup – maximálne 15 ľudí/workshop
✅Otázky a odpovede naživo
✅Vhodne pre každého (začiatočník aj pokročilý)

Ako sa pre Cointelegraph vyjadril Josh Goodbody, vedúci úseku rastu v Binance Card:

„Spočiatku môžu používatelia vkladať BNB a BTC do svojich Binance kariet priamo z ich peňaženky na binance.com, alebo z akejkoľvek inej krypto-peňaženky.“

Počas testovacieho obdobia bude transakčnou menou americký dolár. To znamená, že klienti mimo Spojených štátov budú pravdepodobne platiť poplatky za prevod meny pri väčšine svojich nákupov. Goodbody však ubezpečuje, že miestne meny budú prístupné ešte v priebehu tohto roka.

Počas testovacieho obdobia beta verzie bude Binance karta k dispozícii iba obyvateľom Malajzie. Objednanie karty stojí 15 dolárov, spoločnosť však sľubuje, že nebudú vyberať žiadne mesačné ani ročné udržiavacie poplatky.

Karta tiež bude spárovaná s vlastnou aplikáciou, ktorá bude napomáhať spravovaniu účtu, vrátane spracovávania vkladov z Binance, prezerania histórie transakcií a zmeny PIN-u na karte.

Prečítajte si tiež: Hotovostná kríza – národné meny sa prepadávajú kvôli koronavírusu

Globálna vízia Binance

Binance sa od svojich počiatkov na trhu rozširuje do rôznych odvetví krypto-priemyslu. Počas roka spoločnosť dosahovala rôzne úspechy, ako napríklad spustenie vlastnej blockchain, decentralizovanej burzy a derivátovej platformy.

Mnohí z jej spoluzakladateľov, najmä generálny riaditeľ Changpeng Zhao, opakovane vyhlásili, že ich vízia kryptomeny má oveľa širší dosah, než je len existencia na trhu – ich cieľom je narušiť a revolucionizovať celý finančný systém.

Karta na kryptomenu je prirodzeným vývojom tejto vízie. Ako sa vyjadril Goodbody, spoločnosť plánuje sprístupniť kartu celosvetovo:

„Prvýkrát predstavíme beta verziu Binance karty v Malajzii, a do konca tohto roka pridáme aj ďalšie regióny. Vidíme to ako globálny produkt.“

Binance tiež neustále rozširuje svoje možnosti prepojenia fiatovej meny. Integruje viacerých bankových partnerov a partnerov debetných kariet, aby používatelia mohli kupovať kryptomeny tak ľahko, ako je to len možné, a to po celom svete.

Vedenie burzy v priestore Blockchain nesie zodpovednosť voči svojej komunite. Binance bola nedávno zapletená do škandálu, keď sa finančné prostriedky jej zákazníkov použili ako zbraň v boji proti spoločnosti Steem.  

Zdroj: www.cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart