Bitcoin je vraj kontrolovaný Čínou. Nahradí ho Ripple?

CEO spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, je známy tým, že rád kritizuje Bitcoin. Označil ho síce za priekopnícku platformu, ale jeho technológia a prístup mu vraj neumožňujú dosiahnuť úspech tvárou v tvár novým a lepším technológiám. V jeho poslednom útoku tvrdil, že Bitcoin sa nikdy nestane celosvetovou kryptomenou a že žiadna veľká ekonomika by to ani neumožnila. Ďalej tvrdil, že Bitcoin je ovládaný Čínou, čo ho číní ešte menej vhodným kandidátom na hlavnú kryptomenu budúcnosti.

Garlinghouse hovoril na konferencii Stisee Cross Sector Insight v roku 2018 o rôznych otázkach týkajúcich sa aktuálneho stavu kryptomien na trhu a ich budúcnosti. Avšak, čo vynikalo, boli jeho silné názory na Bitcoin. Zastával názor, že Bitcoin nemôže byť primárnou globálnou menou, a tvrdil, že žiadna veľká ekonomika by to neumožnila.

,,Poviem vám ďalší príbeh, ktorý je nepublikovaný a stojí za to mu venovať pozornosť. BITCOIN JE SKUTOČNE KONTROLOVANÝ ČÍNOU. V Číne sú štyria hlavní mineri, ktorí kontrolujú viac ako 50 percent Bitcoinu. Ako teda môžeme vedieť, že Čína do toho nebude zasahovať? Koľko krajín chce teda používať menu kontrolovanú Čínou? Toto je skrátka niečo, čo sa nestane.”

Garlinghouse odhalil, že vlastní Bitcoin, ale urýchlene sa bránil pred publikom, aby nepovažovali jeho názory za investičné poradenstvo. Neprekvapujúco vyjadril svoju dôveru v hlavný coin Ripple, XRP, ktorý opísal ako nadradený nad Bitcoinom. Zatiaľ čo Bitcoinu môže trvať až 45 minút vykonať nejakú transakciu, transakcie XRP sú vykonané za 2-4 sekundy.

,,Banky budú používať to, čo je efektívnejšie a lacnejšie. Ak im dodáte lepší produkt vo výhodnejšej cene, rozhodne budú používať ten.”

Garlinghouse nehodnotí Ripple a XRP obvyklým metrickým ukazovateľom trhovej ceny. Hodnota, ktorú Ripple ponúka, je preňho najdôležitejšia. Ripple mení životy mnohých ľúdí po celom svete tým, ktorí nemajú prístup k bankovým účtom tým, že im poskytuje prístup k finančným prostriedkom.

,,Keď premýšľam o transformácii, tak zásadne zmeníme spôsob účasti v bankách. Môžeme od základov zmeniť celý spôsob, ktorým to funguje, a priniesť celej populácii pokrok v systéme.”

Ripple momentálne čelí tvrdeniam, že jeho mena XRP by mala byť klasifikovaná ako cenný papier. Hlavný stratég spoločnosti- Cory Johnson vyvrátil tieto tvrdenia, rovnako ako ostatní vedúci pracovníci spoločnosti so sídlom v San Franciscu. Ani to neodvrátilo klebety, že SEC ho nakoniec zaradí do kategórie cenných papierov. To by prinútilo väčšinu krypto búrz, ktoré ho v súčasnosti ponúkajú, aby ho vyradili alebo požiadali o dodatočné licencie.

Bitcoin a Ether sa na základe vyjadrenia Komisie pre cenné papiere a burzu v USA nepovažujú za cenné papiere. O osude XRP ešte nie je rozhodnuté a celá komunita s napätím očakáva verdikt SEC-u.

1

My do Žiliny prídeme, aj vy? Tešime sa na vaše otázky a diskusiu. 

22.6. o 18:00

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart