Bitcoin Lightning platby odteraz podporované službou Shopify.

Vďaka integrácii OpenNodu obsahuje odteraz e-commerce platforma Shopify Bitcoin mainnet a plug-in Lightning Networku pre viac ako 500 000 obchodníkov. Zatiaľ čo on-chain platby na Shopify boli možné už nejaký čas cez BitPay, nový plug-in prináša na platformu rýchlejšie a lacnejšie transakcie.

Užívatelia platformy Shopify môžu teraz prijímať platby Bitcoinom (BTC) cez Lightning Network.

Lightning Network sa zrodila z dôvodu potreby rýchlych transakcií, ktoré nezaťažia blockchain Bitcoinu. Vďaka plug-inu OpenNode umožňujú Bitcoin Lightning platby posunúť cele odvetvie o krok bližšie k mainstreamovej adopcii.

Vďaka integrácii OpenNodu obsahuje odteraz e-commerce platforma Shopify Bitcoin mainnet a plug-in Lightning Networku pre jej viac ako 500 000 obchodníkov. Zatiaľ čo on-chain platby na Shopify boli možné už nejaký čas cez BitPay, nový plug-in prináša rýchlejšie a lacnejšie transakcie.

Shopify podporuje Lightning

OpenNode, spoločnosť, ktorá získala finančné prostriedky od popredných investorov ako Draper Associates, intenzívne pracuje na rozširovaní používania Bitcoin Lightning platieb. Okrem Shopify implementovala svoje riešenie aj pre ďalšie platobné brány ako OpenCart alebo WooCommerce. Služba je kompatibilná so všetkými bitcoinovými peňaženkami, či už sú založené na on-chaine, alebo na druhej vrstve Lightning Network.

OpenNode je leader

OpenNode spravil integráciu veľmi jednoduchou. Všetko, čo musia obchodníci spraviť, je nainštalovať si rozšírenie OpenNode na dashboarde Shopify. Účtuje si paušálne jedno percento za všetky prichádzajúce bitcoinové transakcie, čo robí predaj v Bitcoine veľmi atraktívnym pre obchodníkov. OpenNode navyše eliminoval podvody týkajúce sa vrátených platieb, ktoré trápili majiteľov online obchodov, keďže bitcoinové transakcie nemôžu byť vrátené.

Riešenie Lightning Network upútalo veľa pozornosti zo strany investorov a užívateľov. Iba v jej druhom roku bol implementovaný do mnohých existujúcich obchodných platforiem, čo je znak rastúcej adopcie.

Zdroj: https://beincrypto.com/bitcoin-lightning-payments-now-supported-on-shopify/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart