Bitcoin opäť prerazil 10 000 dolárov, tu je dôvod prečo

Po krátkom poklese pod 9 800 dolárov sa bitcoín opäť vrátil. Za 24 hodín sa dostal na 10 400 dolárov so všetkými príznakmi ďalšieho rastu aj v nasledujúcich dňoch.

Optimizmus spôsobuje rast

Pri druhej zastávka nad 10 000 USD za dva dni analytici už nebudú diskutovať o tom, či sa Bitcoin zotavuje. Diskusia teraz prešla na to, ako vysoká cena môže stúpať pred dosiahnutím stropu.

Limitovaný počet miest: 15
Chcem sa zúčastniť Workshopu

Zvýšenie cien je spojené predovšetkým s vyhláseniami predsedu Federálneho rezervného systému USA Jerome Powella. Dnes skôr Powell svedčil pred kongresom, kde uznal, že FED pracuje na digitálnej mene. Powell tiež uznal, že prijatie kryptomeny predstavuje hrozbu pre americký dolár.

Bitcoín teraz 9. februára prekonal svoje súčasné maximum 10 180 dolárov bez známok stiahnutia. Toto zvýšenie ceny bolo rýchle. V jednom okamihu sa Bitcoin posunul o viac ako 500 dolárov za menej ako 6 hodín, čím prekonala 10 400 dolárov.

Trh s Altami urobil podobné kroky, pričom špičkové altcoiny zaznamenali za posledných dvadsaťštyri hodín značné zvýšenie hodnoty. Ethereum prekročil 230 dolárov, so ziskom viac ako päť percent a Litecoin prešiel okolo 75 dolárov, čo predstavuje zisk viac ako štyri percentá.

Zaznamenal sa tiež výrazný nárast mediálnej pozornosti voči Bitcoinu, ako aj vo vyhľadávaní Google, čo ďalej naznačuje, že investori očakávajú rast cien vyššie.

Očakáva sa ďalšia volatilita

Ako už bolo povedané, veľké výpredaje takmer vždy nasledujú veľké zisky. Tentokrát to nebolo inak, pretože cena Bitcoinu po víkendovom poklese klesla pod 10 000 dolárov. Je úplne rozumné predpokladať, že sa tak stane znova, čo sťažuje krátkodobú predpoveď trhu.

Pozornosť sa však naďalej zameriava aj na Halving. Zdá sa, že očakávanie, že táto udalosť povedie Bitcoin k vyšším cenám, je už viac menej zaužívane. Analytici to teraz považujú za ďalší znak býčieho trhu.

HALVING SA OČAKÁVA V MÁJI

Samozrejme, niet pochýb o tom, že AJ staršie finančné inštitúcie venujú Bitcoinu odrazu veľmi veľkú pozornosť. V minulých rokoch väčšina tradičných finančných profesionálov považovala kryptomeny za bezvýznamné podvody. Teraz niet pochýb o tom, že sú tu preto, aby zostali a predstavovali novú globálnu triedu aktív. Rozsah, v akom sa inštitucionálni investori presunú na trh, zostáva neznámy, je však nerozumné predpokladať, že Bitcoin ostane na okraji donekonečna.

Súčasné podmienky sú jasnými príkladmi obrovskej nestálosti na krypto trhu. Aj napriek predpovediam analytikov história dokázala, že presná predpoveď budúcej hodnoty Bitcoinu je takmer nemožná. Súčasné oživenie cien by sa nemalo považovať za výnimku z týchto pravidiel.

Kam si myslíte, že Bitcoin smerujú tento týždeň? Pridajte svoje myšlienky nižšie!

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-breaks-10000-again-heres-why/


ℹ️Na váš podnet! ROČNE PREDPLATNÉ V E-SHOPE dostupné dnes a zajtra.

Veľa z vás prejavilo záujem o ročné predplatné. Preto sme sa rozhodli ho na 24 hodín pridať do ponuky. Potom sa vytratí.

?Mesačná cena členstva pri zakúpení ročného vás výjde len 33,-€/mesiac – pritom bežná cena za mesiac je 58,-€. Takže ušetríte takmer 50%.

✅V cene – Kurz tradingu, kurz pre začiatočníkov, fundamentalne analýzy, pravidelný denný obsah v našej VIP skupine, technické analýzy, Kanál DAYTREJDER pre denný Trading, podpora 24/7, VIP chat – priame otázky a odpovede na našich trejderov, ktorí Vám odpíšu, a spravia analýzu, či je pracovný deň, víkend alebo aj sviatok, ďalej členská zóna na webe, všetky e-booky, návody a bonusy + mesačné a kvartálne reporty trhu.

Pre platby v kryptomene alebo pre viac informácií píšte na @kryptosk alebo kryptotrejder@gmail.com.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart