Bitcoinom sa bude platiť na viac ako 25 000 nových miestach vo Francúzsku.

Adopcia kryptomien vo Francúzsku sa naďalej rozširuje. Niekoľko partnerských spoločností zo sektora digitálnych platieb plánuje vybaviť 25 000 obchodov terminálmi, aby začali akceptovať Bitcoin. Bezpečne vstupujeme do svetovej ekonomiky 3.0.

Mnoho maloobchodných gigantov vo Francúzsku čoskoro začne prijímať Bitcoin vďaka spoločnostiam, ktoré spracovávajú platby a oznamujú svoju podporu kryptomenám. K masívnemu rozšíreniu by malo dôjsť do konca 1. štvrťroka 2020.

Viac ako 25 000 miest akceptuje BTC vo Francúzsku

East2PlayPayment a EasyWallet oznamujú nové partnerstvo s Global POS s cieľom rozšíriť adopciu Bitcoinu na viac ako 25 000 miest. To znamená, že Bitcoin bude dostupný v približne 30 franšízach vo Francúzsku vrátane veľkých mien ako Foot Locket, Decathlon, Conforama, Sephora a Intersport.

Podľa francúzskej denníka Le Figaro nebudú finančné operácie týchto spoločností vôbec ovplyvnené. Namiesto toho bude Bitcoin konvertovaný na euro na backende, čo spoločnostiam umožní oveľa jednoduchšie vedenia účtovníctva. Ak to bude úspešné, pravdepodobne uvidíme obrovský nárast počtu obchodov, ktoré prijímajú platby kryptomenami.

Spoločnosť Global POS tvrdí, že ide o konkrétny krok k „bezpečnému vstupu do svetovej ekonomiky 3.0“. Spoločnosť plánuje v budúcnosti expandovať aj na iné kryptomeny okrem BTC. V skutočnosti sa spoločnosť snaží prekonať problém maloobchodných spoločností, prispôsobiacich sa Bitcoinu, a to tak, že pre tú konverziu spraví pre nich. Títo maloobchodní giganti preto nikdy nebudú musieť „spravovať“ žiaden BTC, pretože všetok sa prevedie na eurá a uskutoční sa to na backende prostredníctvom samotného Global POS.

Podobné trendy majú korene v USA

Táto myšlienka pripomína určitú podobnosť s podobným plánom, ktorý sa objavil minulý rok v Spojených štátoch. Flexa a krypto burza Gemini v máji tohto roku oznámili, že mnoho veľkých maloobchodných predajní teraz môže akceptovať BTC a iné kryptomeny iba pomocou jednoduchého QR kódu ako pri Apple Pay. Konverzia na doláre je okamžitá s tým, že Gemini sa zaoberá úschovou a konverziou kryptomeny.

Teraz sa zdá, že trendom pri spoločnostiach, spracúvajúcich platby, je prevod akýchkoľvek platieb kryptomien na backend, a nie aby maloobchodný priemysel vytváral alternatívne riešenia. Zatiaľ sa zdá, že to funguje, ale ešte uvidíme, ako asa doptovaná možnosť platby Bitcoinu rozšíri. Ak to bude úspešné, mohli by sme vidieť ďalšiu vlnu point-of-sale systémov vrátane Bitcoinu v ich akceptovaných platbách, čím by sa otvorili dvere miliónom maloobchodníkov, akceptujúcim aj BTC.

Zdroj :https://beincrypto.com/bitcoin-adoption-explodes-in-france-more-than-25000-btc-point-of-sales-systems-to-be-released/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart