Blockchain konzorcium CSD robí pokroky na projekte proxy hlasovacieho systému

Blockchain konzorcium CSD robí pokroky na projekte proxy hlasovacieho systému

 

 

Konzorcium podporované skupinou centrálnych depozitárov cenných papierov (CSD) pokračuje s plánmi na vytvorenie proxy hlasovacieho systému distribučnej účtovnej knihy.

CSD pracovná skupina pre DLT bola vytvorená začiatkom tohto roka skupinou spoločností zodpovedných za ukladanie obrovských objemov finančných nástrojov vrátane Ruského národného depozitára (NSD), ako aj centrálnych depozitárov cenných papierov z Južnej Afriky, Švajčiarska, Švédska, Čile, Argentíny a Spojených arabských emirátov.

Tento týždeň však CSD pracovná skupina pre DLT načrtla technické požiadavky pre proxy hlasovaciu platformu, ktorá sa má používať na schôdzach akcionárov.

Podrobnosti boli predstavené počas workshopu, na ktorom sa podieľala IBM, Hyperledger a Swift. Swift a Hyperledger pomáhali pri tom, aby dokument dodržiaval zásady ISO 20022.

Podľa náčrtu projektu sa skupina snažila splniť štandardy ISO 20022 – používané pre finančné transakcie – v snahe zabezpečiť, aby sa konečný produkt mohol používať v širokom spektre služieb.

Konečným cieľom je vytvoriť e-proxy hlasovací systém, ktorý je bezpečný a transparentný. Systém bude automaticky umožňovať alebo zakazovať hlasovacie privilégia pre členov na základe toho, aké hlasovacie práva majú v rámci konkrétnej organizácie.

Podľa zverejnených plánov nebudú mať menšinoví akcionári toľko práv ako väčšinoví.

Zdá sa, že s našimi partnermi sa nám podarilo vytvoriť dobrý pracovný formát a atmosféru spolupráce zameranú na vytváranie nových služieb a znižovanie nákladov pre klientov CSD,“ uviedol vo vyhlásení Eddie Astanin, predseda výkonnej rady NSD.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:coindesk

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart