Bloomberg: Bitcoin tento rok prekoná ATH

Agentúra Bloomberg patrí medzi najrenomovanejšie a najdôveryhodnejšie zdroje informácii vo finančnom svete. Práve preto sa akákoľvek správa o kryptomenách z tejto agentúry berie v kryptomenovom svete pomerne vážne. Tá posledná bude určite vnímaná pozitívne, kedže si sa táto agentúra mala vyjadriť, že Bitcoin by mohol tento rok dostať na nové ATH a tým pádom prekonať cenu 20 000 dolárov.

Opakuje sa cyklus z pred 4 rokov?

Hlavný stratég spoločnosti Bloomberg Intelligence, ktorý stojí za technickou analýzou vydanou pred pár dňami, Mike McGlone, pritom poukázal najmä na predošlé pohyby ceny Bitcoinu po halvingu. McGlone si myslí, že pokiaľ sa pozrie na cenové pohyby Bitcoinu v minulosti, najväčšia kryptomeny by mala podliehať trojročnému až štvorročnému cyklu. Práve preto by sa mal do konca roku dostať opäť na 20 000. V danej analýze sa nachádzajú aj nasledovné postrehy:

Bitcoin opakuje pattern z konca roku 2016 a následného rastu až na 20 000 dolárov. Vtedy prišlo naposledy k halvingu a deleniu ponuky, pričom táto situácia nastala tri roky potom, čo došlo k predošlému ATH. Potom, čo v roku 2014 Bitcoin padol o 60%, do konca roka 2016 sa Bitcoin dostal na predošlý vrchol z roku 2013. Ak sa posunieme o 4 roky dopredu, nachádzame sa období, kedy Bitcoin má 75 % pád za sebou (z roku 2018), pričom predpokladáme, že Bitcoin sa dostane na nové ATH a prekoná sumu 20 000 dolárov koncom tohto roka. To sa samozrejme stane iba ak bude Bitcoin nasledovať trend z konca roka 2016.“

Bloomberg takisto upozorňuje aj na rôzne podobnosti Bitcoinu so zlatom, pričom dodáva, že Bitcoin môže byť vnímaný ako digitálna verzia tohto kovu. Podobnosti medzi Bitcoinom a zlatom majú byť najmú makroekonomické vplyvy, ktoré hýbu oboma aktívami.

Pomôže Bitcoinu rásť aj Grayscale?

Mike McGlone rovnako podotkol aj to, že za rastom BTC môže byť najmä zvýšený záujem zo strany investorov. Ten je viditeľný najmä prostredníctvom Grayscale Bitcoin Trust, ktorý aktuálne zažíva extrémny nárast. Od začiatku tohto roku mal Grayscale Bitcoin Trust navýšiť držanie BTC o viac ako 50% a aktuálne spravovať viac ako 3,8 miliardy dolárov v najväčšej kryptomene. Záujem má pritom narastať najmä zo strany hedžových fondov.

Dopyt po BTC najmä zo strany inštitucionálnych investorov môže zapríčiniť, že Bitcoin dosiahne nové ATH už tento rok. Napriek tomu, že sa aktuálne zdá, že suma 10 000 dolárov je extrémne silnou rezistenciou, ktorú Bitcoin nevie prekonať (a dlhší čas udržať), tak si hlavný analytik spoločnosti Bloomberg myslí, že do konca roka by sme mali vidieť až dvojnásobnú sumu. Či však bude mať pravdu ukáže až čas, no táto správa má hneď niekoľko pozitív.

Mohlo by sa vám takisto páčiť aj: Gameri na blockchaine počas prvého roka zarobili $20M

Prvou je, že agentúra Bloomberg informuje o Bitcoine a navyše, hovorí o potenciálnom raste do budúcna. Druhá je, že sa takáto správa môže veľmi rýchlo dostať do povedomia inštitucionálnych investorov, ktorých záujem o Bitcoin už aj tak evidentne rastie. Pozitívom je takisto aj to, že Bitcoin začínajú vyhľadávať aj hedžové fondy. Všetky tieto správy môžu zapríčiniť, že 20 000 dolárov do konca roka môže byť veľmi reálny odhad.

Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://decrypt.co/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart