BTC trh je v stave, aký sme ešte nikdy predtým nevideli

Pri Bitcoine sme všetci zvyknutí už prakticky na všetko a napríklad aj obrovské výkyvy ceny už dokážu prekvapiť pravdepodobne iba úplných nováčikov. Pre Bitcoin a celý kryptomenový trh je však typické, že vždy dokáže ukázať niečo nové a podľa mnohých analytikov sa tak deje aj práve teraz. Rôzne on-chain dáta a štatistiky ukazujú veľmi zaujímavé čísla a všetko nasvedčuje tomu, že najväčšia kryptomena je vo veľkých objemoch akumulovaná najmä veľrybami. To, že inštitúcie a veľkí investori hromadia BTC je samozrejme bullish signál a uvidíme, kam nás tento sentiment dostane. Rozhodovať sa bude už v najbližších mesiacoch.

Analytik Will Clemente hovorí, že dlhodobí hodleri menia štruktúru BTC trhu

Tento populárny analytik sa len nedávno vyjadril, že štruktúru trhu vedúcej kryptomeny menia dlhodobí hodleri a v hre je podľa jeho názoru aj bitcoinový supercyklus. Za dôležitý fakt pokladá metriku, ktorá sleduje objem nelikvidných BTC v porovnaní s celkovou ponukou. Tento údaj je na vzostupnom trende a sledujeme to už od zotavenia BTC po panike spôsobenej prichádzajúcou pandémiou.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Supercyklus je teória, ktorá hovorí, že BTC bude postupne prekonávať svoje historické maximá a počas toho nebudeme sledovať prechody do bear marketu a výrazne prepady, ako napríklad v rokoch 2013 a 2017. K tomuto stavu výrazne prispievajú najmä spomínaní hodleri, ktorí logicky znižujú ponuku BTC na trhu, čo samozrejme tlačí na budúci rast jeho ceny. Clemente zdôraznil, že množstvo takto držaných BTC je aktuálne na svojom historickom maxime. Tieto subjekty držia spolu až 12 731 020 BTC, čo predstavuje 67,7% celkového objemu a až 84,5%, ak odrátame BTC, ktoré boli pravdepodobne stratené.

Ku Clementemu a jeho názoru sa pridáva aj spoločnosť Glassnode

Podľa analytickej blockchainovej spoločnosti Glassnode sledujeme na trhu výrazný pozitívny signál pre býkov. Glassnode vo svojej správe zadefinoval 3 objemové pásma, ktoré môžu pôsobiť ako dôležité supporty a ich udržanie, alebo prekonanie je extrémne zásadné pre akékoľvek budúce akcie, súvisiace s rastom ceny BTC.

Analytická spoločnosti ďalej uvádza, že nie všetky metriky vykazujú bullish trend, avšak dynamika ponuky a časové rámce, počas ktorých investori kryptomenu držia, sa z pohľadu historických dát pohybuje na zdravých úrovniach. Poznamenali aj to, že dynamika trhu druhej najväčšej kryptomeny (ETH) vyzerá takmer identicky. Podľa týchto správ a údajov by nás mohla čakať veľmi zaujímavý záver roka a niektoré kryptomeny sa možno dostanú na svoje nové historické maximá.

Ako vidí situáciu na trhu analytik Willy Woo

Tento ostro sledovaný analytik predpovedá, že Bitcoin sa v najbližších mesiacoch doslova zblázni a potvrdzuje tak predošlé riadky. Rovnako podobne vidí aj dôvod svojej úvahy a za najdôležitejšie pokladá akumulovanie Bitcoinu dlhodobými hodlermi. Do tejto skupiny radí všetkých investorov, ktorí BTC držia dlhšie než 5 mesiacov a myslí si, že ich prítomnosť budeme cítiť aj v najbližšom období.

Prečítajte si tiež: Dva hacky za viac ako 40 miliónov dolárov

Woo tiež hovorí, že pri pohľade na on-chain dáta je jasné, že tento cyklus sa výrazne líši od bullrunu, ktorý sme sledovali napríklad v roku 2013. Dodáva, že súčasný bullrun pravdepodobne nezakončíme jedným veľkým nárastom tak, ako sme boli zvyknutí. „Toto je úplne iné. Toto je nový cyklus 2020, ktorý sme nikdy predtým nevideli … Ak sa pozriete na reťazec, je to úplne iná štruktúra, akú ste nikdy predtým nevideli …“, hovorí Woo.

Zdroje: dailyhodl.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart