Bude sa dať platiť Bitcoinom priamo na Twitteri?

Jack Dorsey proste valí. Zakladateľ Twitteru a takisto aj spoločnosti Square, patrí nepochybne už dlhodobo medzi veľmi podstatné kryptomenové osobnosti. Avšak jeho „láska“ ku Bitcoinu a jeho pokroku akoby narastala každým rokom, pretože zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi sa o tejto kryptomene iba kladne vyjadroval, aktuálne sa má pokúšať o to, aby sa dalo Bitcoinom platiť aj priamo na jednej z najpoužívanejších sociálnych sietí na svete.

Bitcoin ako prepitné/tringelt?

Zatiaľ čo sa Jack Dorsey v minulosti už niekoľkokrát vyjadril, že by mu nerobili problém, ak by sa Bitcoinom dalo platiť na Twitteri, tak bola táto možnosť a jeho vyjadrenia po väčšinou vnímané skôr asi ako zbožné priania či prejav náklonnosti Bitcoinu. Avšak najnovšie správy od vývojára Alessandra Paluzziho a rovnako aj správy zo spravodajskej stránky MacRumors poukazujú na to, že sa takéhoto kroku pravdepodobne dočkáme.

Prečítajte si tiež: Mali by sa používatelia burzy Coinbase báť hacku?

Podľa oboch zdrojov sa totižto v najnovších beta verziách a nových úpravách Twitteru pre iOS nachádzajú aj možnosti na platbu prostredníctvom Bitcoinu, ktorá by bola v umožnená v sekcií „Tip Jar“ (nádoba na prepitné). Tak by sa mala volať jedna z nových funkcionalít, v ktorej by mohli čitatelia podporovať priamo tvorcov obsahu prostredníctvom prepitného, ktoré by vedeli odoslať priamo na Twitteri. Zatiaľ čo sa pôvodne zdalo, že by sa tak malo dať iba prostredníctvom aplikácie Cash App, PayPalu či Venma, aktuálne to vyzerá tak, že do daných možností sa zmestí aj Bitcoin.

Presné detaily toho, ako by mala táto možnosť fungovať zatiaľ známe nie sú, avšak podľa niektorých sa dá očakávať, že sa Twitter bude snažiť najmä o implementáciu platieb prostredníctvom Lightning Networku. Aj napriek tomu, že táto možnosť je pre niektorých pomerne pokročilá, tak Twitter má v pláne pripraviť sériu videí, ktoré majú ľudí vzdelať nielen o tom, ako používať Lightning Network, ale takisto aj o tom, čo je to Bitcoin, ako ho používať či bezpečne držať a to napríklad aj na konkrétnych príkladoch walletiek ako custodial peňaženky Zap, Breez či Phoenix, či non-custodial peňaženky ako Strike, Blue Wallet či Wallet of Satoshi.

Jackovia valia

Na obdržanie a takisto aj zaslanie takéhoto prepitného či tringeltu by mala byť použitá najmä peňaženka Strike, s ktorou má Twitter aktuálne rokovať o podmienkach. Je ale viac ako pravdepodobné, že ku dohode príde, pretože za vytvorením peňaženky Strike je Jack Mallers (takisto zakladateľ peňaženky Zap), ktorý má podľa všetkého pomerne dobré vzťahy s Jackom Dorseym. Navyše, spoločnosť Square má s kryptomenami bohaté skúsenosti, pričom má mať aj sama vlastný kryptomenový tím, takže aj keby nedošlo ku dohode medzi danými spoločnosťami, či medzi Jackom Dorseym a Jackom Mallersom, tak je pravdepodobné, že by Twitter bez problémov našiel riešenie.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Práve tieto dve osobnosti pritom zažiarili na poslednej Bitcoin Miami Conference v júni 2021. Zatiaľ čo Jack Dorsey sa pomerne optimisticky vyjadroval o budúcnosti Bitcoinu a takisto povedal, že pokiaľ by ho Bitcoin potreboval, tak by sa neváhal vzdať roboty pre Twitter na to, aby mu pomohol hýbať sa vpred, Jack Mallers priniesol pravdepodobne najpodstatnejšie informácie z danej konferencie. Tou bola samozrejme informácia o tom, že Salvádor plánuje prijať Bitcoin ako oficiálne platidlo v krajine, čo sa medzičasom už aj stihlo udiať, pričom sa iba v najbližších dňoch má daný zákon aj dostať do platnosti.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptopotato.com/, https://bitcoinist.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart