Budúcnosť Bitcoinu je svetlá, stačí byť trpezlivý, hovorí Bitcoin investor, Vinny Lingham.

Budúcnosť Bitcoinu je svetlá, stačí byť trpezlivý, hovorí Bitcoin investor, Vinny Lingham.

 


Na vrchole nedávneho Bitcoin rastu, Vinny Lingham, odborník na predpovede ceny Bitcoinu, povedal pre Cointelegraph, že to nebolo zdravé a neskončí to dobre.
Je pravdou, že sa to neskončilo podľa mnohých želaní, ale nepodobalo sa to na strašidelné výbuchy, ktoré zažil tento ekosystém v rokoch 2013 a 2015.
Cena Bitcoinu sa skutočne prepadla z rozsahu 2900 dolárov na 2000 dolárov, hoci väčšina z nás volala po troch tisíckach. Teraz sa snaží oklepať v zóne 2100 dolárov. V nedeľu v noci klesla hodnota až na 2045 dolárov a niektorí analytici na Bitcoin Powpow dokonca predpovedali, že klesne medzi 1.600 až 2.000 USD.
V čase vydania tejto správy, v pondelok ráno, sa cena pohybovala okolo 2119 USD s negatívnym tempom rastu. Stojí za zmienku, že všetkých desať najlepších altcoinov sa nachádzalo v červených číslach okrem Golemu z 10. miesta.
Napríklad Ripple zažil prudký pokles za posledný týždeň, keď klesol z približne 17 mld. dolárov na 8 mld. dolárov.
Praskla bublina?
Cointelegraph sa spojil znova s Vinny Linghamom, aby zistil, či už je po výbuchu. Zatiaľ čo generálny riaditeľ spoločnosti Civic Key chápe, že to nie je celkom jasné, tvrdí, že balvan škálovania je stále rysujúcou sa hrozbou.
Vinny tvrdí:
„Je to skutočná hrozba s nenulovou percentuálnou šancou. Riziko je skutočné, nie je hypotetické.“
Aj napriek tomu, že došlo k istej podobe súhlasu s aktiváciou SegWit na nedávno skončenej Consensus konferencii v New Yorku, zdá sa, že neexistuje jasná cesta ku škálovaniu siete. Zatiaľ čo vyšla informácia, že baníci súhlasili s odchodom k SegWit do konca augusta, Bitcoin Core je stále proti tomu.
Aby sme boli objektívni, nedávne zvyšovanie cien spôsobilo, že komunita umiestnila dlhotrvajúcu diskusiu o škálovaní na vedľajšiu koľaj. Niekoľko členov komunity stále upozorňovalo na pomalú sieť a zvyšujúce sa albatross poplatky, ktoré sú úplne v rozpore s koncepciou Bitcoin.
Napokon, mnohým ľuďom bola celá myšlienka príťažlivá kvôli rýchlosti a nižšej cene transakcii.
Budúcnosť je svetlá
Keď sa Cointelegraph pýtal Vinnyho, či si myslí, že budúcnosť Bitcoinu je ponurá, jeho odpoveď bola protikladná. Pre neho je to proces, ktorý si vyžaduje čas a vytrvalosť. Ak chcem uspieť, tak by sme dnes mali doplniť svoje zásoby popkornu a uvoľniť sa.
„Nie, budúcnosť je veľmi svetlá – stačí, aby sme boli trpezliví, keď prechádzame dospievaním,“ povedal jednoznačne. Avšak v prípade ceny Bitcoinu Vinny objasnil, že určite zažijeme voľný pád, ak si komunita zvolí cestu „hard fork“ (tvrdá vidlička).

 

Zdroj:cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart