Buterin: Nesprávne použitie blockchain technológie vedie k strate času

Spoluzakladateľ Ethereum Vitalik Buterin v rozhovore vyhlásil, že nesprávne použitie blockchain technológie v niektorých odvetviach vedie k strate času.

Na blockchain konferencii Devcon4 povedal, že aj keď sa niektoré spoločnosti snažia o vytvorenie vyššieho štandardu využitím blockchain technológie, on si nemyslí, že je táto technológia aplikovateľná v každom priemysle:

Niekedy je to len kvôli marketingu. Niekedy je to kvôli tomu, že ľudia, ktorí sú skutočne nadšení z blockchain technológie chcú, aby sa táto vec, z ktorej sú nadšení, prelínala s ich prácou, čo je úplne prirodzené a ľudské. “

Buterin označil kryptomeny a medzinárodné platby za odvetvia, pre ktoré je blockchain najvhodnejší.

“Všetky ostatné nápady – či už hovoríme o produktoch alebo veciach okolo identity – potrebujú ešte veľa času a práce, než zistíme, či to má vo väčšej škále zmysel.”

“(blockchain) rozhodne neposkytuje 100% záruku, určite nie v reálnom svete“ povedal. Buterin tiež kritizoval vlastnícky charakter korporátnych blockchain projektov technologických gigantov ako IBM.

“Nerozumiem tomu, no detail, ktorý ma zaujal je, že v podstate hovoria ‘Vlastníme všetky IP a toto je naša platforma, takže budete na nej. ‘ a to vôbec nie je pointou tejto technológie… “

Buterin ďalej adresoval projekt IBM na sledovanie jedla využitím blockchainu, ktorý má zaistiť potvrdenie o pôvode produktov, o ktorom si myslí, že má potenciálnu hodnotu, no nie je si istý či ho táto spoločnosť dokáže uskutočniť.

Z nefinančných aplikácií sa Buterinovi páči predstava overovania pravosti univerzitných diplomov, ktorú zavádzajú v Singapure. Táto technológia vraj umožňuje inštitúciám digitálne vydať certifikát o vzdelaní v blockchaine.

V novembri ministerstvo vzdelávania v Malajzii oznámilo vytvorenie Univerzitného Konzorcia na boj proti falšovaniu univerzitných diplomov využitím blockchain technológie. Systém je navrhnutý na vydávanie a overovanie pravosti univerzitných diplomov, kým konzorcium samotné bude šíriť technológiu a potrebné zručnosti medzi študentov a akademikov.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predstavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart