CBOE neuvedie Bitcoin Futures v marci!

Chicago Board Options Exchange ( CBOE ) nebude pridávať Bitcoin ( BTC ), futures v marci. Firma to uviedla vo vyhlásení zo 14. marca.

Podľa vyhlásenia CBOE prehodnocuje, ako pristupovať k obchodovaniu s digitálnymi aktívami.

“CFE nepridáva CBOE Bitcoin (USD) (, XBT ‘) futures kontrakt na obchodovanie v marci 2019. CFE posudzuje svoj prístup k tomu, ako chce aj naďalej ponúkať digitálne aktíva na obchodovanie. Aj keď zvažuje svoje ďalšie kroky, CFE v súčasnosti nemá v úmysle uvádzať zoznam ďalších termínovaných zmlúv XBT na obchodovanie. “

V súčasnosti uvedené futures, XBTM19, vypršia v júni. CBOE poznamenáva, že všetky aktuálne kótované futures sú stále k dispozícii na obchodovanie.

V decembri 2017 spoločnosť CBOE spustila obchodovanie s futures na Bitcoin, po ktorom tesne nasledoval jeho konkurent, Chicago Mercantile Exchange ( CME ).

Futures poskytujú investorom expozíciu voči podkladovému aktívu – v tomto prípade Bitcoin – bez nutnosti ho vlastniť. Namiesto toho investori kupujú zmluvy, ktoré sledujú podkladovú cenu majetku a špekulujú o tom, či sa zmluvná cena zvýši, alebo zníži do dátumu expirácie. CBOE Bitcoin potom rozdiel vyrovná v amerických dolároch.

Začiatkom tohto týždňa správa spoločnosti Bloomberg uviedla, že cena Bitcoinu by mohla smerovať k ďalšiemu veľkému výpredaju. Analytici uviedli, že to dokazujú kľúčové technické ukazovatele a analytik Bloomberg Mike McGlone povedal:

„Celé odvetvie smeruje k tomu, aby sa opäť vydalo na cestu k nižším cenám. Podmienky sú podobné novembru 2018, tesne pred kolapsom … “

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/cboe-will-not-list-bitcoin-futures-in-march-cites-need-to-asses-crypto-derivatives

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart