CEO kryptomenovej platformy daroval 5 miliónov dolárov na kampaň Joa Bidena

Prezidentské voľby v USA sa včera skončili, avšak počítanie hlasov prebieha doteraz v niekoľkých štátoch. Aktuálne má Joe Biden, kandidát za demokratov, 264 hlasov a pravdepodobne mu bude stačiť získať len jeden ďalší štát na to, aby sa stal prezidentom USA. Donald Trump, ako úradujúci prezident a kandidát za republikánov, má aktuálne približne 214 hlasov, pričom tak výrazne zaostáva za Bidenom, ktorému stačí len 6 hlasov na to, aby získal potrebnú hranicu 270 hlasov na zvolenie. Ak by sa naozaj podarilo vyhrať Bidenovi, tak k tomu čiastočne prispel aj CEO kryptomenovej platformy, ktorá podporila Bidena viac ako 5 miliónmi dolárov.

Jeden z najpodstatnejších darcov

Nech už dopadnú americké voľby akokoľvek, Sam Bankman-Fried, CEO hongkonskej kryptomenovej burzy FTX spravil naozaj veľa preto, aby vyhral Biden. Informoval o tom Wall Street Journal ešte minulý týždeň, kedy uviedol, že Bankman-Fried patril ku jedným z najväčších a najpodstatnejších darcov financií pre kampaň Joa Bidena. Celkovo mu mal darovať až viac ako 5,2 milióna dolárov, pričom sa tak zaradil na druhé miesto hneď za bývalého primátora New Yorku, Michaela Bloomberga. Ten mal darovať na kampaň Bidena viac ako 56 miliónov dolárov v rôznych dotáciách. V danom článku z Wall Street Journal bolo uvedené napríklad nasledovné:

„Najväčším prispievateľom do kampane pána Bidena po pánovi Bloombergovi bol Sam Bankman-Fried, CEO hongkonskej kryptomenovej burzy FTX. Ide o pomerného začiatočníka v politike, ktorý prispel sumou 5,2 milióna dolárov.“

Zanedbateľná čiastka

Bidenovi sa podarilo v kampani vyzbierať o čosi viac ako Trumpovi. Zo zoznamu top 100 darcov získal Joe Biden približne 79,5 milióna dolárov, pričom pri Donaldovi Trumpovi to bolo 75 miliónov dolárov. Väčšina týchto dotácii mala prísť zo strany CEO rôznych spoločností, ako tomu bolo práve v prípade Sama Bankmana-Frieda.

Prečítajte si tiež: Zo 4. najväčšej Bitcoin peňaženky bolo presunuté BTC v hodnote jednej miliardy dolárov!

Avšak v porovnaní s tým, koľko sa podarilo obom kandidátom celkovo vyzbierať na svoje kampane sú tieto čiastky úplne zanedbateľné. Podľa Wall Street Journalu mali dokopy vyzbierať obaja kandidáti na svoje kampane viac ako 2,2 miliardy dolárov.

Na celkové výsledky volieb napriek tomu čakáme, pričom v momente, kedy budú oficiálne určite pripravíme článok aj na túto tému. Aktuálne sa ale zdá, že s obrovským počtom poštových hlasov a s problémami pri ich sčítavaní, môže trvať celý tento proces niekoľko dní, až týždňov. To by sa dokonca ešte predĺžilo v prípade, že by sa Donald Trump odvolal na Najvyšší súd a dožadoval by prepočítanie hlasov v niektorých štátoch, ako to už niekoľkokrát vyjadril. Svojim voličom prisľúbil, že tak bude konať v prípade, že voľby prehrá.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/, https://www.coindesk.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart