Chiara a Ben: NAGA vám pomáha pri každom kroku vašej obchodnej cesty

Investičných príležitostí na finančnom trhu je dnes naozaj veľa a človek má z čoho vyberať. Solídnych a efektívnych investičných príležitostí je už o niečo menej. Cieľom investície je zarobiť, a preto je dobré využívať také obchodné nástroje, ktoré vám pomôžu tento cieľ dosiahnuť. Obchodovanie prostredníctvom NAGA Markets Ltd. je jednou z možností. Viac nám o fungovaní tejto obchodnej platformy povedala Chiara Šmatláková a Benjamin Bilski.

NAGA je obchodná sieť, resp. platforma, ktorá ponúka rôzne možnosti v oblasti investovania na finančnom trhu. Fintech spoločnosť NAGA vznikla v roku 2015 a ide o autorizovanú, kontrolovanú a licencovanú investičnú spoločnosť so sídlom na Cypre. Ponúka niekoľko produktov a služieb. Medzi nimi figuruje napríklad vlastná kryptomena Nagacoin, ktorú môžete využiť aj pri samotnom obchodovaní. NAGA ponúka vlastný zákaznícky servis a poradenstvo. Takisto svojim klientom ponúka rôzne vzdelávacie materiály a podklady. Obchodovať môžete na svetových burzách a na globálnych trhoch. Viac nám o možnostiach obchodovania v NAGA prezradila manažérka pre SK/CZ trh Chiara Šmatláková a na pár otázok nám zodpovedal i zakladateľ spoločnosti Benjamin Bilski, ktorého zaradil svetoznámy magazín Forbes do rebríčka 30 pod 30 (rebríček 30 ľudí pod 30 rokov, ktorí vynikajú vo svojom obore, pozn. red.).

Chiara Šmatláková – manažérka pre SK/CZ trh

Chiara, predstavili by ste sa v krátkosti našim čitateľom, aby mali na začiatok predstavu, čo je vašou náplňou práce? 

Môj príbeh sa začal písať s NAGA dva roky dozadu. NAGA mi ponúkla prácu na poste manažérky slovenského a českého trhu.  V tom čase som pracovala pre inú uznávanú finančnú skupinu na takej istej pozícii. Ponuka od NAGA mi učarovala od prvého okamihu. Hneď po prvom pohovore a prieskume spoločnosti som si povedala, túto ponuku pre túto úžasnú spoločnosť nemôžem odmietnuť. Keďže moje skúsenosti v investíciach a finančnom sektore už boli bohaté, povedala som si, že tento raz chcem svoju kariéru vybudovať na mieste, ktoré bude iné, ako všetky ostatné a kde budú najlepšie podmienky a možnosti pre klientov. A to všetko NAGA spĺňa.

Prečítajte si aj: Autokopírovanie ako budúcnosť obchodovania?

Ak by ste mala vybrať tri špecifiká-funkcie, vďaka ktorým NAGA vyniká a je ďaleko aj pred konkurenciou, ktoré by to boli? 

NAGA je fintech spoločnosť – sme inovatívni, stále  sa tu pracuje na niečom novom. Každý mesiac sa tu klienti majú načo tešiť. Čiže je veľmi ťažké nájsť iba tri funkcie. Topka je určite autokopírovanie, ktoré je pre začiatočníkov aj skúsených obchodníkov a investorov. Tiež tu máme Feed alebo stenu ako na iných sociálnych sieťach a klienti môžu písať, zverejňovať príspevky, pomáhať si, pridávať si jeden druhého do priateľov a písať si na NAGA messenger. Ťažké je nás porovnať aj s konkurenciou, pretože konkurencia má 10% z toho, čo máme my a ani to sa nedá porovnať. Tiež možnosť využívať kryptopeňaženku a zmenáreň v NAGA ekosystéme je niečo výnimočné. Fyzické akcie rôznych svetových spoločností budú tiež jedna z investičných alternatív – už čoskoro dostupná. Máme tu aj možnosti portfólií, ako napr. portfólio Warrena Buffeta, v ktorom už od 1 100 eur máte šancu investovať do CFDS spoločností, ako Apple, American Express, Wells Fargo, Bank of America či Coca-Cola.

Registrovať sa na platformu NAGA

Autokopírovanie je určite jedna z najzaujímavejších funkcií na platforme. Viete nám opísať ako tento proces funguje a prečo sa rozhodla s ním NAGA prísť

Autokopírovanie je funkcia, ktorá umožňuje obchodníkom kopírovať obchody iných obchodníkov. NAGA má pre vás nachystaný  rebríček top obchodníkov. Kde vďaka filtrom môžete zoradiť najúspešnejších obchodníkov z NAGA za deň, týždeň alebo mesiac. Môžete vidieť tiež ich štatistiky z uzatvorených obchodov (percentuálne vyjadrenie úspešnosti, tiež s čím obchodujú, koľko im obchody zarobili, koľko stratili, ako dlho u nás obchodujú atď.).  Vďaka týmto možnostiam si viete vybrať, čo najlepšie podľa svojich predstáv a možností. Tiež si viete nastaviť váš vlastný riskmanažment (zastavenie pri zisku zastavenie pri strate).

Veľa obchodníkov zo Slovenska si našlo svoje miesto na NAGE. Viete nám to potvrdiť, že Slovákom sa s NAGA naozaj darí a stúpajú v rebríčku nahor? 

Musím potvrdiť, že slovenskí a českí obchodníci sa veľmi často dostávajú do TOP tabuliek. Čo ma robí nesmierne hrdou, keďže NAGA vznikla v Nemecku, každý by tipoval, že prvý v tabuľke lídrov budú nemeckí klienti, ale naši Slováci dokázali, že i malá krajina ako Slovensko, má šancu sa dostať do čela úspešnosti.

Obchodovanie na tzv. „páku“ prináša aj mnohé riziká. Čo odporúčate začiatočníkom v tejto oblasti ?

Obchodovanie s pákou je  normálna vec, keď sa bavíme o obchodovaní online s finančnými derivátmi. Vďaka páke pracujete ako keby s väčším kapitálom, čiže môžete vďaka nej viac zarobiť, ale aj viac prerobiť. Takže treba si dávať pozor a to takým spôsobom, že si môžete nastaviť zastavenie pri zisku a strate, tzv. take profit astop loss.

Prečítajte si aj: Ako si vybrať investíciu? Rady, ktoré oceníte

Jedna z najnovších funkcií je aj fyzické držanie akcií priamo na platforme. Ako to celé prebieha ?

Máte dobré informácie, čoskoro sa NAGA chystá umožniť našim investorom možnosť jedným kliknutím zakúpiť  fyzické akcie svetových spoločností,  tiež budete mať šancu kopírovať rozhodnutia iných obchodníkov aj s fyzickými akciami. Je to niečo úžasné načo sa už všetci veľmi tešíme.

Čo plánuje NAGA v roku 2020. Aké  ďalšie plány ?

Pravdepodobne  nová platforma MT5 by mala uzrieť svetlo sveta v novom roku a tiež mnoho ďalšieho. NAGA je fintech firma, ktorá sa nezastaví vo vývoji či už  svojich produktov, alebo aj technológií, takže máte sa  tu vždy načo tešiť.

Benjamin Bilski – CEO a zakladateľ

Stáli ste pri zrode firmy NAGA. Aká je vaša úloha v NAGE dnes?

Moja úloha sa postupom času vyvíjala. Prvou úlohou ako generálneho riaditeľa bolo vytvoriť produkt, ktorý si používatelia zamilujú. Bol som zapojený do budovania produktu (pozorovania/interakcie s používateľmi, navrhovanie špecifikácií produktu) a získavania používateľov/zákazníkov. Druhou úlohou bolo vybudovať spoločnosť, aby sa maximalizovala príležitosť, ktorú produkt vytvoril, a treťou bolo efektívne využiť zisky hlavného podnikania na investovanie do inovatívnych nápadov na nové produkty.

Kde vidíte NAGA o päť rokov ? Akú máš víziu? 

NAGA vidím za päť rokov, ako lídra v oblasti sociálneho investovania a ako jednu z najväčších obchodných platforiem na svete. Chceme, aby každý, kto uvažuje o investovaní, najskôr pomyslel na NAGA. Rovnakým spôsobom, ako keď vám napadne  športová obuv, hneď myslíte na spoločnosť NIKE. Presne tak isto NAGA bude asociovaná s investovaním a obchodovaním na finančných trhoch vo všetkých triedach aktív. Naozaj verím, že NAGA môže byť ďalším veľkým sociálnym médiom – ale tentoraz za peniaze.

Ako vnímaš Slovenský trh? Je pre takúto spoločnosť zaujímavým? 

Na slovenskom trhu vidím veľký potenciál a som skutočne nadšený tým, čo som videl doteraz. Slovensko ponúka veľa nových príležitostí a má ešte väčší potenciál ako jeho susedia. Má menu euro, má hospodársku a politickú stabilitu a veľmi vzdelaný trh. Verím, že NAGA je dokonalé investičné riešenie pre ľudí, ktorí chcú bezpečné a dôveryhodné obchodné prostredie.

Máte nejakú radu, tip alebo odkaz pre našich čitateľov v spojení s investičnými príležitosťami na trhu? 

V spoločnosti NAGA poskytujeme našim obchodníkom veľa vzdelávacích rád a materiálov. Povedal by som, že ľudia musia diverzifikovať svoje portfólio. Preskúmajte všetky funkcie, ktoré vám naša spoločnosť ponúka. Cez autokopírovanie až po naše riešenia správy aktív ako investičné portfóliá. Poraďte sa s našim tímom podpory zákazníkov, kedykoľvek budete mať otázky a nezabudnite, že NAGA je tu, aby vám pomohla pri každom kroku vašej obchodnej cesty.

Ďakujeme za rozhovor. Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Naše rozhovory sme zrealizovali počas našej výpravy na Cyprus, kedže sa držíme zasady, že predtým, ako niečo pustíme von, si to najskôr musíme preveriť. Celý team pôsobil veľmi seriózne a profesionálne takže náš celkový dojem je veľmi pozitívny a príjemny. Sme vďační, že vieme byť pri rozširovaní tejto platformy aj do našich končín a ďakujeme Chiare za priateľský prístup a ochotu vždy pomôcť. 

Registrovať sa na platformu NAGA

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart