Čínska energetická spoločnosť reaguje na dokument naznačujúci zásah proti ťažbe

Čínska energetická spoločnosť reaguje na dokument naznačujúci zásah proti ťažbe

 

 

Čínska štátna spoločnosť Grid Sichuan Ganzi Prefecture Electric Power Co, Ltd. reagovala na rozšírený dokument s úradnou značkou spoločnosti. Tento dokument naznačuje blížiace sa obmedzenie Bitcoin ťažby zo strany energetickej spoločnosti.

Spoločnosť potvrdila autentickosť dokumentu, avšak uviedla, že jeho význam bol nesprávne interpretovaný

Hoci spoločnosť potvrdila, že ide skutočne o oficiálny dokument, podľa spoločnosti predstavuje iba vnútorný záznam, v ktorom sa uvádza, že spoločnosť nemá právomoc určiť zákonnosť Bitcoinu. Podľa hrubého prekladu sa spoločnosť pre čínsky portál Caixin vyjadrila nasledovne:

„Náš energetický sektor je iba obchodnou jednotkou, nie štátnou agentúrou, ani nemá moc určiť, či je produkcia Bitcoinu zákonná alebo nie a bolo tu množstvo nejednoznačnosti v prezentácií dokumentu.“

Uniknutý dokument pripisovaný štátnej spoločnosti uvádza, že „Bitcoin produkcia predstavuje nezákonný biznis,“ a žiada, aby mineri „prestali v produkcii Bitcoinov.“ Zároveň sa vyhráža, že jednotlivci vykonávajúci nezákonný prenos elektriky z elektrární napojených na sieť budú „potrestaní“. Energetická spoločnosť sa snažila uistiť, že uvedené stanoviská boli vytrhnuté z kontextu tvrdiac, že tento záznam mal za cieľ riešiť špecifické „neúspechy malých vodných elektrární“ s cieľom „uprednostniť… miestny … elektrický dopyt,“ uvádza sa na portáli Caixin.

Provincia S’-čchuan je domovom ťažby kryptomien 

Predstaviteľ pobočky v kraji Danba pre Caixin povedal, že kraj má obmedzené dodávky elektrickej energie, keď uviedol, že z deviatich vodných elektrární až šesť dodáva energiu Bitcoin baniam. Keďže kraj vstupuje do obdobia suchej zimy, nebude mať dostatok energie. Predstaviteľ uvádza, že počas zimy krajská pobočka obmedzí spotrebu elektriny cez nočné hodiny pre zabezpečenie dostatočnej energie pre vidiecke spoločenstvá.

Anonymný Bitcoin miner sa pre Caixin vyjadril, že priemerná cena elektrickej energie v kraji Danba je 0,3 yuana ($0.05 USD) za kilowatthodinu (kWh). Počas zimy sa cena zvýši až na úroveň 0,18 juanov / kWh, kvôli čomu presunú mnohí mineri svoje aktivity do Mongolska.

Caixin informuje, že priemerné náklady na vyťaženie jedného Bitcoinu v Číne sú nižšie ako 20 000 yuanov ($3920 USD) – z ktorých približne 75% tvoria náklady na elektrickú energiu.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:news.bitcoin.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart