Reddcoin je decentralizovaná kryptomena, ktorá má slúžiť pre platformy sociálnych médií ako Facebook, Twitter, Youtube a podobné. Ich hlavným cieľom je rýchle a efektívne odosielanie prepitného cez sociálne siete. Ak sa vám páči určitý príspevok, môžete darovať ľubovoľný počet RDD priateľom, alebo neznámemu šťastlivcovi. Poplatky za transakciu sú nulové. Takýto prístup by mal motivovať inzerentov k vytváraniu kvalitného a užitočného obsahu na sociálnych médiách.
Algoritmus
Reddcoin používa algoritmus Proof-of-Stake-Velocity (PoSV). Každý užívateľ tak môže zarábať pomocou stakovania RDD. Jedná sa o funkciu, ktorá je automaticky integrovaná do oficiálnej peňaženky.
Rozdiel mezdi PoS a PoSV je v takzvanom Coin Age. Jedná sa o dĺžku času aký je daná kryptomena držaná v peňaženke bez akéhokoľvek pohybu, či predaja. Zatiaľ čo PoS má lineárny coin age (za každý deň držania dostanete jednu mincu) PoSV má nelineárny coin age. Najlepší spôsob ako získať pasívny príjem z RDD je mať ich uložené na peňaženke dlhodobo a s pripojením na internet. Nezabúdajte však na to, že to nie je ich primárny účel.
Rozšírenie pre Chrome
Reddcoin tím sa nespolieha na uzatváranie partnerstiev s veľkými firmami sociálnych platforiem. Bolo by to zdĺhavé a pravdepodobne aj nemožné. Namiesto toho vývojári spoločnosti vytvorili rozšírenie prehliadača Google Chrome, ktoré vám umožňuje posielať RDD na Twitteri, Reddite a Twichi. Takto nemusia byť viazaní zmluvne a ostávajú stále decentralizovaní.
História a plány RDD
Reddcoin bol vytvorený 20. januára 2014 a pôvodne mal fungovať na PoW. Následne vytvorili ICO kde vyzbierali 100 000 dolárov. Verejnosti bola kryptomena sprístupnená 29. apríla 2014, pričom oznámili že prechádzajú z PoW na PoSV. Následne zverejnili mená programátorov a svoj plánovač Trello, kde majú zaznamenané všetky minulé pokroky, ale aj plánované ciele.
Zhodnotenie
Reddcoin si od svojho začiatku zažil už dlhú cestu. Kryptomena, ktorej cieľom je integrácia s každou platformou sociálnych médií už funguje na viacerých stránkach. Je ťažké však predpovedať budúcnosť tejto kryptomeny. Na jednej strane nič nebráni firmám ako Facebook, Instagram či Twitter, aby si vytvorili vlastnú kryptomenu. Na druhej strane mnoho priaznivcov decentralizácie by pravdepodobne radšej využívalo Reddcoin. Decentralizovaná sociálna platforma Steemit si už našla priaznivcov a tiež odmeňuje tvorcov obsahu v podobe ich natívneho tokenu, užívateľov to však nestojí nič. Bude niekto ochotní dávať prepitné za skvalitnenie obsahu, alebo len tak zo srandy? Možné to je, nechajme sa prekvapiť.
Upozornenie: Tento článok je subjektívnym názorom autora na danú kryptomenu na základe zhromaždenia viacerých zdrojov a informácií. Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.