Čo je kryptomena Syscoin

Kryptomena Syscoin bola uvedená na trh v roku 2014 s víziou vybudovať decentralizovaný trh s nízkymi poplatkami a bez sprostredkovateľov. Podobne ako Ebay a Amazon, chce platforma Syscoin vybudovať trh pre tovar všetkého druhu s tým rozdielom, že sa bude jednať o úplne nezávislý, decentralizovaný trh, kde nebudú existovať žiadni sprostredkovatelia. Vďaka tomu budú poplatky za tovar menšie, než u bežných obchodov.

Na základe technológie blockchain sa vytvorí globálna sieť, ktorá bude fungovať ako decentralizovaná databáza. Kryptomena Syscoin bude pritom jednou z možných spôsobov platby na blockchaine. Vývoj systému ešte nie je dokončený, ale má v sebe určitý potenciál.

E-book Top6 kryptomien na rok 2018 v 40% zľave! (Čaká vás viac ako 17 strán čistého čítania, fundamenty a analýza grafov)

Systém Syscoin sa vyvíja špeciálne pre platformu s rovnakým názvom, kde prebieha výmena tovaru a služieb za tokeny. Jedná sa o verejný trh, na ktorý je možné sa pripojiť pomocou peňaženky Syscoin. Na tomto trhu majú používatelia možnosť obchodovať s rôznymi produktmi, aktívami, alebo dátami.  Popri vlastnej kryptomene SYS je na platforme umožnené platiť menami ako Bitcoin a ZCash. Vzhľadom na to, že adresy Syscoinu sú kompatibilné s adresami ZCash, môžu tak poskytnúť podporu ZCash s úplnou kompatibilitou a viacerými podpismi, čo umožňuje voliteľnú funkcionalitu úschovného systému Syscoin. Takže v prípade výberu platby v ZEC sa vygeneruje transparentná adresa ZCash, ktorá používa rovnaký súkromný kľúč, ako adresa obchodníka Syscoin.

 

SYS Blockmarket

Peňaženka Syscoin poskytuje užívateľské rozhranie, ktoré umožňuje prístup k platforme. S touto funkciou si môžete prezerať ponuky priamo cez peňaženku. Tento trh sa nazýva Blockmarket, čo je kombináciou slov blockchain a market. Po uskutočnení nákupu, alebo predaja produktov sa tovar prenáša prostredníctvom peňaženky. Mimochodom, peňaženka môže byť použitá tiež na odosielanie šifrovaných správ.

Aby sa trh choval efektívne a rýchle, vývojári používajú smart kontrakty, ktoré automaticky prejednajú obsah zmluvy, ak vzniknú určité podmienky. Samotný predaj sa uskutoční automaticky, hneď ako kupujúci odošle požadovanú sumu.

Aby sa zaistila anonymita, užívatelia schovajú svoje meno, ale aj adresu peňaženky za aliasy. Zároveň blochchain SYS využíva TOR, aby ešte viac anonymizovala kupujúcich a predajcov. Ak chcete maximálnu bezpečnosť použijete ZCash, ktorá ponúka vysokú ochranu údajov.

Peňaženka SYS

Blockmarket Desktop peňaženka je oficiálna peňaženka pre Syscoin. Je veľmi jednoduchá na stiahnutie a inštaláciu. Po jej synchronizácií so sieťou do nej musíte pridať nejaké SYS, inak nebude fungovať. Potom vám umožní všetky funkcie, ako napríklad odosielanie či prijímanie SYS, nákup a predaj položiek, alebo posielanie šifrovaných správ ďalším používateľom.

Kde nakúpiť

Syscoin môžete nakúpiť na nasledujúcich burzách:

1 Bittrex SYS/BTC
2 Upbit SYS/BTC
3 Poloniex SYS/BTC
4 Livecoin SYS/BTC
5 AEX SYS/BTC
6 Trade By Trade SYS/BTC
7 YoBit SYS/BTC
8 Trade By Trade SYS/USDT
9 Tux Exchange SYS/BTC
10 Bittylicious SYS/GBP
11 Bittylicious SYS/USD

 

Záver

Syscoin nebude jediným projektom, ktorý chce vybudovať decentralizovaný e-shop. Existuje tu konkurencia ako napríklad District0x, alebo iné. Zameranie na použiteľnosť však Syscoin určite vedie. Výhoda tohto projektu je, že by mohla prilákať aj obyčajných ľudí, ktorí by inak nikdy neobchodovali s kryptomenami.

Zaujímavosťou je, že Syscoin tiež spolupracuje na projekte Microsoft Azure, čo je vlastne súbor cloudových služieb, ktoré vývojári používajú na správu aplikácii prostredníctvom globálnej siete dátových centier. Vývojári o sebe tvrdia, že sú decentralizovaní, zároveň ich blockchain nie je open source, to znamená, že nie je úplne transparentný.

Blockchainová platforma pre lacnejšie a rýchlejšie nákupy bez prostredníka môže mať budúcnosť s veľkým potenciálom. Syscoin zatiaľ nie je až tak veľmi používaný, to sa však môže čoskoro zmeniť.

Hodnota tejto kryptomeny určite závisí od toho, koľko ľudí používa túto platformu. Ťažba mince je zámerne udržiavaná ako pomalá a nie veľmi produktívna. To by vás ale nemalo odradiť od nákupu SYS. Systém Syscoin bude pravdepodobne oveľa stabilnejší, ako iné kryptomeny a vhodnejší skôr ako dlhodobá investícia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart