Craig Wright sa pokúša o autorizáciu Satoshiho White Paperu a Bitcoin kódu.

Falošný Satoshi Nakamoto bojuje zubami nechtami a tentokrát si chce privlastniť Bitcoin Whitepaper a Bitcoin kód. Dokonca cena na túto informáciu reagovala prudkým rastom napriek pochybnostiam.

Craig Wright, samozvaný tvorca bitcoinu, podal prihlášku na Úrad pre autorské práva v USA, ktorý podporuje jeho tvrdenia o autorstve nad pôvodným bitcoinovým kódom a Satoshiho Whitepaperom.

Registrácie, ktoré sú viditeľné tu, sa týkajú konkrétne „Bitcoin: Peer-to-Peer Electronic Cash System“ a „Bitcoin“, čo znamená pôvodný kód z roku 2009. Tlačová správa zaslaná spoločnosti CoinDesk uvádza:

„V budúcnosti má Wright v úmysle priradiť registráciu autorských práv asociácii Bitcoin v prospech ekosystému Bitcoin. Bitcoin Association je globálna priemyselná organizácia pre Bitcoin. Podporuje BSV a vlastní klientsky softvér Bitcoin SV. “

„Sme nadšení, že môžeme vidieť Craiga Wrighta, ktorý je uznávaný ako autor historického dokumentu Bitcoin white paperu a kódu. Lepšie ako ktokoľvek iný, Craig chápe, že Bitcoin bol vytvorený ako blockchain pre masy, ktorý vytvára svetovú elektronickú hotovosť pre miliardy ľudí a je globálnou dátovou knihou pre najväčšie podnikové aplikácie. Tešíme sa na spoluprácu s Craigom a ďalšími, aby sme zabezpečili, že jeho pôvodná vízia bude rozpoznaná ako Bitcoin a bude realizovaná prostredníctvom BSV. “

Aby to bolo jasné, registrácia neznamená vlastníctvo ani nie je oficiálnym patentom. Proces autorského práva umožňuje komukoľvek zaregistrovať čokoľvek v snahe pripraviť sa napríklad na súdne spory súvisiace s vlastníctvom.

CHCEM SA PRIDAŤ DO VIP

Počítačový kód a White paper môžu byť chránené autorskými právami, pokiaľ sú považované za literárne diela a ako píše autorský úrad: „Registrácia je všeobecne dobrovoľná. Autorské práva existujú od momentu vytvorenia diela. Budete sa však musieť zaregistrovať, ak chcete podať žalobu za porušenie. “Inými slovami, vy, čitateľ, by ste mohli tento post zaregistrovať a ja by som s vami musel bojovať na súde, aby som ho napadol.

Jerry Brito, výkonný riaditeľ v advokátskej skupine Coin Center, tweeted:

„Ľudia registrujú veci z nejakého dôvodu. Chcú to využiť a chcú za to kredit, “povedal David H. Faux. Právnik v oblasti duševného vlastníctva v New Yorku. „Niekto nečestný by zaregistroval White Paper Bitcoinu, aby ju dal na svoju webovú stránku a získal tak prospech. Ale v určitom okamihu sa mu to vráti. “„Trh sa o to postará,“ povedal Faux.

Spoločnosť CoinDesk kontaktovala zástupcov Wrighta a Úrad pre autorské práva na ďalšie pripomienky.

Zdroj:https://www.coindesk.com/craig-wright-attempts-to-copyright-the-satoshi-white-paper-and-original-bitcoin-code

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart