Ďalší miliardár v kryptomenách? Carl Icahn plánuje veľkú investíciu!

Zoznam miliardárov, ktorí investovali alebo plánujú investovať do kryptomien sa nám opäť rozrástol o extrémne významné meno. Je ním Carl Icahn, celosvetovo známy a uznávaný investor a miliardár, ktorý je zakladateľom a CEO spoločnosti Icahn Enterprises. Podľa najnovšieho interview, ktoré robil Carl Icahn s Bloomberg Markets je jasné, že jeho postoj voči kryptomenám sa výrazne zmenil oproti tomu, ako vnímal kryptomeny pred pár rokmi. Ešte v roku 2018 sa totižto vyjadroval, že kryptomeny sú absolútne zbytočné a že nemá v pláne sa nimi zaoberať. Podľa jeho najnovších správ je však realita úplne inde.

Favoritom je Ethereum

Podľa vyjadrení Carla Icahna, ktoré boli zverejnené iba tento týždeň, plánuje tento investor vstúpiť do kryptomien pomerne razantne. Sám sa vyjadril, že chce investovať prostredníctvom jeho spoločnosti a že pripravujú investíciu, ktorá môže byť vyššia ako 1,5 miliardy dolárov. Pokiaľ by tak urobil, tak by sa veľkosťou investície do kryptomien vyrovnal napríklad spoločnosti Tesla, ktorá kúpila Bitcoin práve za takýto obnos.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Z vyjadrení Icahna je však jasné, že nepôjde iba čisto o investíciu do Bitcoinu. Sám sa totižto počas daného interview vyjadril, že v jeho očiach je Ethereum nadradené nad Bitcoinom a tak sa dá očakávať, že väčšia časť jeho portfólia pôjde práve do Etherea.

„Ethereum môžete používať na dve veci – môžete ho vnímať ako platobný systém a taktiež ho používať aj ako držiteľ hodnoty. Naopak Bitcoin je pre mňa iba držiteľom hodnoty.“

To, prečo Carl Icahn nevníma Bitcoin ako platobný systém sme sa nedozvedeli, avšak z jeho vyjadrení vieme, že pokiaľ príde ku alokácii časti portfólia do kryptomien, tak by v ňom minimálne tieto dve najväčšie kryptomeny nemali chýbať. To, či príde ku nákupu aj iných kryptomien ostáva zatiaľ nejasné.

Jeho komentáre ale na kryptomenový sektor ako taký predznačujú, že pravdepodobne nedôjde ku nejakým veľkým nákupom altcoinov. Okrem toho, že sa vyjadril, že sa snaží celý sektor študovať a pochopiť mu totižto tiež povedal, že si myslí, že množstvo z kryptomien, ktoré aktuálne vidíme na trhu z neho pomaly zmiznú. Aj preto sa dá očakávať, že nepríde ku veľkým rôznorodým nákupom, ale skôr ku menej diverzifikovanému portfóliu (na čom ale určite nie je nič zlé).

Reakcie na seba nenechali dlho čakať

Samozrejme, že reakcie ľudí, nielen z kryptomenového sveta, na seba nenechali dlho čakať. Icahn je totižto presláveným investorom s hodnotou majetku približne 16 miliárd dolárov, ktorý má mať špeciálne miesto najmä u Wall Street investorov a spoločností.

Napríklad Michael Saylor, CEO spoločnosti MicroStrategy, ktorá vlastní viac ako 92 000 BTC tento krok pochválil a povedal, že sa z Icahna môže stať pravý kryptomenový gigant. O niečo menej optimistický bol kto iný ako Peter Schiff, ktorý povedal, že na jedného takého investora, akým je Carl Icahn (a ktorý sa rozhodol do kryptomien investovať) sa nájdu stovky takých, ktorí sa s touto myšlienkou pohrávali ale nakoniec ju zavrhli.

Prečítajte si tiež: K avizovaným zmenám miningu v Číne sa vyjadril aj veľký ťažiar

Tento argument ale Peter Schiff nebude môcť používať donekonečna, keďže najmä rok 2021 nám ukázal, že milionári či miliardári si začínajú kryptomeny obľubovať. Slávni investori či podnikatelia ako Stanley Druckenmiller, Paul Tudor Jones, Ray Dalio či Kevin O´Leary totižto už prešli na stranu kryptomien. Teraz sa k nim pravdepodobne pridá aj Carl Icahn, ktorý bezpochyby patrí medzi legendy v investovaní a tak sa postupne zoznam podporovateľov kryptomien rozrastá o naozaj podstatné a zaujímavé mená.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/, https://u.today/, https://www.newsbtc.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart