DeFi platforma Celsius dosiahla $1 miliardu v krypto depozitoch

Decentralizovaná finančná platforma Celsius Network prekročila $1 miliardu v celkových depozitoch v kryptomene, od svojho spustenia v roku 2018.

Platforma tvrdí, že vracia 80% svojich celkových výnosov svojim používateľom a doteraz svojej komunite krypto hodlerov vyplatila $17 miliónov v interest rewards, z toho $12 miliónov v Bitcoine a $3 milióny v ich natívnom tokene CEL.

Prečítajte si tiež: Bloomberg: Bitcoin tento rok prekoná ATH

Rozkvet počas pandémie

Nárast platformy bol v posledných mesiacoch výrazný aj napriek pandémii koronavírusu, ktorá mala nepriaznivý dopad na väčšinu podnikov. V marci tohto roku generálny riaditeľ spoločnosti Celsius, Alex Mashinsky, vyhlásil, že ich platforma bola prvou hlavnou platformou na poskytovanie kryptomien, ktorá sa stala ziskovou.

Celsius minulý mesiac odhalil, že na ďalšie rozšírenie svojej užívateľskej základne pridáva podporu pre tokenizované zlato. Platforma v budúcnosti pridá aj ďalšie tokenizované komodity.

Oslobodenie sa od banky s platformou Celsius

Zatiaľ čo sa mnoho blockchainových a kryptomenných projektov sústredí na využitie tejto technológie s cieľom priniesť bankové služby nebankovej populácii, Celsius pracuje na tom, aby sa ľudia odpútali od bánk a údajne im ponúka lepšiu alternatívu – tú, ktorá je poháňaná kryptomenou. Mashinsky uviedol:

„Tešíme sa na deň. keď miliardy ľudí opustia staromódne tradičné banky a rozhodnú sa pre Celsius. Dokázali sme, že môžeme ľuďom priniesť späť moc.“

Mashinsky poznamenal, že táto aplikácia je určená pre jednotlivcov, ktorí sa odvrátili od tradičného finančníctva „z dôvodu rasy, pohlavia či statusu“, aby zarobili viac, než by inak dokázali akceptovanejšími prostriedkami.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart