Dôvody, prečo môže cena BTC v najbližšej dobe značne klesať

Pokiaľ pravidelne sledujete cenu Bitcoinu, tak musíte vidieť, že najväčšia kryptomena sa aktuálne veľmi trápi. Nestáva sa úplne často, že by sme videli Bitcoin mať problémy s prekonaním nejakej sumy. Avšak suma 10 000 dolárov je veľmi silným levelom (najmä psychologickým), ktorý sa zdá byť aktuálne pre Bitcoin takmer neprekonateľný. Samozrejme, že BTC sa v posledných dňoch aj týždňoch nad túto sumu dostal, avšak nikdy sa tam neudržal príliš dlho. To ho môže práve teraz odsudzovať na úplne iný pohyb ako očakáva väčšina kryptomenových supporterov.

Suma 9 400 dolárov môže byť kľúčová

Trader známy na Twitteri pod menom TraderXO dnes upozornil na to, že za posledných pár dní sme videli Bitcoin odraziť sa od hranice 9 400 dolárov až 7 krát (ak počítame dnešný pohyb tak dokonca 8 krát). TraderXO sa tak zamyslel nad tým, či sa tieto pohyby môžu opakovať donekonečna. Odpoveď je pritom jednoduchá. Samozrejme, že nemôžu čím naznačil, že čoskoro sa Bitcoin môže dostať pod túto hranicu.

A to môže byť pre Bitcoin problém, pretože ako sa zdá, nad 10 000 dolárov sa tak jednoducho nedostane. Práve preto sa aktuálne hneď niekoľko traderov pozerá na to, čo sa stane, ak sa cena Bitcoin „vyberie“ smerom dole. Ak prekoná a udrží sa pod cenou 9 400 dolárov, tak by sme sa čoskoro mohli opäť pozerať na sumy okolo 8 600 dolárov (a nižšie).

Prečo môže Bitcoin spadnúť až na 8 000 dolárov?

Iný analytik a trader sa pozrel hneď na niekoľko ďalších faktorov, ktoré by mali zapríčiniť, že sa Bitcoin dostane na levely okolo 8 000 dolárov. Má sa tak stať potom, čo cena má postupne klesať, pričom open interest má rásť. Práve táto divergencia má spôsobiť, že cena sa má čoskoro pozrieť na nižšie levely. A to má byť podľa daného tradera iba prvý level. Kam až sa má cena dostať s ďalšími levelmi sa tento trader neodvážil odhadnúť.

Prečítajte si tiež aj: Ako môže Bitcoin pomôcť komunite afroameričanov

Samozrejme, že ide iba o názory dvoch traderov, avšak obaja poukazujú na pomerne často prehliadané fakty. Či sa ich predikcie naplnia nikto nevie, no obaja poukazujú na to, že sumy pod 9 000 dolárov sa môžu opäť čoskoro objaviť. Navyše (a toto je naozaj iba hypotéza) ide nám opäť leto, kedy všetci dobre vieme, že kryptomeny spravidla smerujú smerom nadol. Ide najmä o kombináciu vysokej volatility a likvidity, ktorá často môže za pád ceny na nižšie levely. Aj napriek tomu, že sa táto situácia pochopiteľne nemusí zopakovať, predošlé roky nastolili trend, ktorý sa nedá len tak jednoducho ignorovať.

Zdroj: https://bitcoinist.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart