Ethereum v číslach (časť 1.)

Na začiatok je potrebné uvedomiť si, že vo svete kryptomien cena nie je všetko. V dôsledku preskúmania blockchain priemyslu sa v tomto článku upriamime bližšie  na fakty, ktoré stoja za spoločnosťou Ethereum. Jedná sa najmä o fakty, ktoré  niekedy verejnoprávné médiá pri hodnotení vývoja ETH prehliadajú.

Počet transakcií

Sieť Ethereum dodnes spracovala 360,4 miliónov transakcií. Rekord zatiaľ drží deň 4. január 2018, kedy bolo spracovaných 1,3 milióna transakcií. Od  júna tohto roku sa priemerný počet transakcií udržuje na hodnote pod 600 000 za deň.  V priemere sa každá jedna transakcia zmestí do 5 ETH, pričom v decembri minulého roku to bolo v priemere približne 15 ETH na transakciu.

(História transakcií v Ethereum sieti. Zdroj: Etherscan)

Počet adries

V súčasnosti existuje na Etheruem blockchaine takmer 49 miliónov jedinečných adries. V priebehu jedného roka nastal takmer 4-násobný nárast z decembra 2017 kedy bolo adries len 13 miliónov. Priemerné množstvo coinov na jednu adresu je 2,17 ETH. Ak nezarátame 10 najhodnotnejších adries, tak je toto číslo 1,87 ETH.

V roku 2018 sa novovytvorené adresy používali v priemere 35,45 dní po tom, ako sa stali neaktívne. Dĺžka používania v tomto roku sa predĺžila 3-násobne, z priemerných 11,25 dní v roku 2017.

(Nárast počtu adries  na Ethereum blockchaine. Zdroj: Etherscan)

Adopcia ekosystému

Okrem početu adries narastá aj záujem o Ethereum vo všeobecnosti. Komunita na Reddit r/ethereum vzrástla viac ako dvojnásobne, zo 176 tisíc fanúšikov začiatkom decembra 2017 na 418 tisíc začiatkom decembra 2018.

Zhodnotenie roku 2018 – Report si viete stiahnuť zdarma na tomto odkaze 

Vďaka regulátorom, ktorý vstúpili na trh kvôli ICO boomu v roku 2017 sa trh spomalil, avšak neurobili nič, čo by bránilo podnikaniu, výskumu a vládnemu prijatiu blockchain technológie.

V roku 2017 venture kapitálové firmy investovali 1 mld. USD do blockchain spoločností pričom v roku 2018 to bolo takmer 4 mld. USD.

                     (Kapitál investovaný do  blockchainu v roku  2013–2018. Zdroj: diar.co)

Venture kapitálová spoločnosť Andreessen Horowitz ukázala, že je má silnú dôveru v blockchain a najmä v kryptomenu Ethereum. Spoločnosť získala minulé leto 300 miliónov dolárov za svoj prvý fond zameraný na krypto. Nedávno investovali $15 miliónov dolárov do MakerDAO, ktorý je postavený na spoločnosti Ethereum.

Záver

Ethereum adopcia sa neustále rozširuje. Podniky, súkromné ​​investičné firmy, vlády, verejné inštitúcie, umelecké domy a zábavné spoločnosti sú však len začiatok.

Dokonca aj tvárou v tvár volatilným trhom a médiám, ktoré sa zväčša zameriavajú len na cenu, si niektoré spoločnosti uvedomujú užitočnosť blockchainu a vo svojich obchodných modeloch sa snažia preskúmať jeho aplikácie. V ďalšom dieli sa pozrieme na to, ako sa vyvíja počet minerov, použitie inteligentných zmlúv a vývojárska, či užívateľská aktivita.


Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva.

            Fundamenty                                 +                  Technická analýza 

                        

This Post Has One Comment

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart