Facebook spustí svoj GlobalCoin v roku 2020 a zameria sa na “unbanked” ľudí.

Facebook to má našliapnuté v plnej sile a dokonca konzultoval aj s Ministerstvom Financií USA, anglickou centrálnou bankou a Wester Union. Kryptomena bude krytá košom troch FIAT mien takže vzniká nam na trhu hybrid.

Facebook, sociálno mediálny gigant, ktorý vlastní WhatsApp a Instagram, dokončuje svoje plány na spustenie vlastnej kryptomeny v budúcom roku. Podľa BBC sa v roku 2020 zavedie „GlobalCoin“ a s testami sa začne koncom tohto roka.

Facebook sa chce zamerať na ľudí bez prístupu k bankám čiže “unbanked”.

Po mesiacoch špekulácií o tom, kedy sa spustí Facebook kryptomena, najnovšie správy naznačujú, že by to mohlo byť skôr, než sa očakávalo. Plány Facebooku pre digitálnu menu, nazvané „Project Libra“, boli prvýkrát oznámené minulý rok.

Podľa správy z 24. mája, BBC, je Bitcoinom inšpirovaná kryptomena, GlobalCoin, nastavená na testovanie do konca roku 2019. Digitálny platobný systém spoločnosti by mal byť k dispozícii v približne desiatkach krajinách do prvého štvrťroka 2020.

GlobalCoin bude údajne viazaný na kôš medzinárodných menových mien, vrátane amerického dolára, japonského jenu a eura. Tento krok by mal eliminovať volatilitu spojenú s kryptomenami, a priblížiť sa tak ľuďom.

Facebook údajne získal kapitál až 1 miliardu USD pre svoju stable coin kryptomenu. Podrobnejšie plány o GlobalCoin budú zverejnené tento rok v lete, a podľa BBC zakladateľ spoločnosti Mark Zuckerberg už hovoril s Bank of England, Western Union a Ministerstvom financií USA.

Ministerstvo financií USA tiež údajne informovalo Facebook o tom, ako sa vysporiadať s operatívnymi a regulačnými otázkami týkajúcimi sa kryptomeny vrátane toho, ako vykonávať proces kontroly totožnosti.

Zdá sa, že nikto sa neteší na Facebook kryptomenu.

Ambiciózne plány Facebooku však neboli dobre prijaté. Skoršie v máji, americký senát a bankový výbor mu napísal otvorený list. Výbor sa v liste pýtal, ako by fungovala kryptomenová sieť Facebook a ako bude spoločnosť chrániť údaje spotrebiteľov.

Expert na Blockchain David Gerard povedal BBC, že spustenie GlobalCoin umožní Facebooku získať prístup k údajom o výdavkoch, ktoré by mohli byť cennejšie ako príjmy zo samotnej kryptomeny.

PRIDAŤ DO VIP

Poznamenal však, že na zber týchto údajov nie je potrebné vytvárať samostatnú kryptomenu. Namiesto toho povedal, že Facebook mohol vytvoriť svoju vlastnú platobnú platformu podobnú platforme PayPal, ktorá by umožnila užívateľom transferovať fiat aj kryptomeny.

Vo februári povedal Alex Stamos, bývalý šéf bezpečnosti na Facebooku, že Facebook bude čeliť mimoriadnym výzvam pri vytváraní kryptomeny, ktoré by mohli pre spoločnosť znamenať katastrofu.

„Nenapadá ma iný dôležitejší technologický projekt týkajúci sa súkromia a bezpečnosti, ako je tento,“ povedal. Ak by Facebook GlobalCoin mal byť súkromným stabelcoinom, jeho väzby na šifrovanú službu posielania správ by z neho urobili hotspot na pranie špinavých peňazí.

Ak však GlobalCoin neimplementuje pokročilé funkcie ochrany osobných údajov, všetky tieto údaje v rukách Facebook by mohli byť bezprecedentným rizikom globálneho súkromia.

Ešte nie sme schopní vidieť, ako ďaleko sa rozšíri používanie GlobalCoin po jeho spustení, pretože služba bude údajne zacielená “unbanked” ľudí po celom svete, najmä v Indii.

Zdroj:https://cryptoslate.com/facebooks-bitcoin-inspired-cryptocurrency-globalcoin-to-launch-in-2020/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart