FCA prieskum: Kryptomeny vlastní viac ako 2 milióny Britov

FCA (Financial Conduct Authority) je jedným z hlavných finančných regulátorov vo Veľkej Británii. Vo všeobecnosti sa tento regulátor o kryptomenách nevyjadruje na verejnosti často. Dnes ráno však zverejnil prieskum o digitálnych aktívach, ktorého výsledky sú viac ako zaujímavé. Podľa nich totižto vlastní kryptomeny minimálne 3,86% Britov, čo robí približne 2 milióny z celkovej populácie, ktorá je staršia ako 18 rokov.

Kryptomeny už nie sú v Británii taká neznáma

Napriek tomu, že po celom svete, ale najmä v Európe nájdete určite niekoľko štátov, kde je percento majiteľov kryptomien podstatne vyššie, Británia si určite polepšuje. Vidno to najmä na odpovedi na otázku o tom, koľko opýtaných o kryptomenách počulo. Výsledky takisto ukázali, že drvivá väčšina (viac ako 75%) z vlastníkov kryptomien z Británie nevlastní viac ako 1 000 libier v kryptomenách. Slová Sheldona Millsa, jedného z hlavných predstaviteľov FCA však jednoznačne hovoria o tom, akým smerom sa tento regulátor má v budúcnosti pobrať.

„FCA prieskum poukazuje na rastúcu popularitu kryptomenových aktív vrámci Británie a podčiarkuje potrebu pochopiť tento trh viac rovnako ako jeho používateľov.“

Výskum však priniesol oveľa viac zaujímavých výsledkov. V roku 2019 odpovedalo približne 58%, že o kryptomenách nikdy nepočulo. Tento rok však toto číslo padlo na menej ako 27%. To znamená, že iba za jeden rok narástol počet ľudí, ktorí o kryptomenách počuli zo 42% na viac ako 73%. Kryptomeny si postupne podmaňujú aj Britské ostrovy.

Prieskum poukázal na viacero zaujímavých štatistík

Prvou zaujímavosťou je, že viac ako 92% všetkých opýtaných, ktoré vlastnia kryptomeny, vedeli správne zadefinovať, čo kryptomeny sú. Rovnako viac ako 89% z tej istej skupiny vie o tom, že kryptomeny sú stále veľmi neregulovaným sektorom a že ide o pomerne riskantnú investíciu. Tieto dve správy sú veľkým pozitívom pretože znamenajú, že investori v Británii robia svoje investičné rozhodnutia až potom, ako sa o daných produktov a aktívach informujú.

Rovnako z daného prieskumu vyplynulo, že takmer polovica z vlastníkov kryptomien (47%), berie túto investíciu ako čistú špekuláciu a hazardovanie. Doslova je investícia do kryptomien v podaní tejto skupiny tou investíciou, ktorá buď spraví výrazné zisky alebo pôjde na nulu.

Približne 25% vníma túto investíciu ako zaujímavú možnosť pre rozšírenie svojho portfólia, 22% sa bojí, že zmešká skvelú investičnú príležitosť (čiastočné FOMO). Rovnako však ľudia v Británii vnímajú investíciu do kryptomien ako spôsob sporenia na dôchodok alebo vyjadrenie nesúhlasu a nedôvery aktuálnemu finančnému systému.

Dnes sme pre vás pripravili aj tento článok: BTC veľryba presunula 100 000 bitcoinov – prichádza dump?

Veľmi zaujímavým zistením je fakt, kde nakupujú Briti svoje kryptomeny. Až 63% z nich si totižto zaobstaralo kryptomeny prostredníctvom kryptomenovej burzy Coinbase (americká burza). Ďalších 15% si kúpilo kryptomeny prostredníctvom burzy Binance, nasleduje Kraken s 10%, Bittrex s 8% a Bitfinex so 7%. Z tohto jasne vyplýva, že kryptomenoví nadšenci v UK nedôverujú domácim kryptomenovým burzám.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://btcmanager.com/, https://www.fca.org.uk/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart