Fidelity naozaj miluje Bitcoin a ťaží ho stále v kancelárii.

Mnohí cynici hovoria, že inštitúcie a iné veľké mená z korporátnho sveta ešte nie sú v Bitcoine (BTC) alebo v kryptomenách. Ale situácia sa rýchlo mení a opak je pravdou. V nedávnom twíte, programátor Bitcoinu odhalil, že jedna z najväčších mien na Wall Street pokračuje v ťažbe BTC už štvrtý rok.

Fidelity pokračuje v ťažbe BItcoinu

Podľa programátora Justina Moona, Fidelity Investments, jedna z najväčších správcov a finančných inštitúcií na svete, má v texaskej kancelárii „miestnosť plnú zariadení na ťažbu Bitcoinu ( tzv. ASICs)“. Je jasné , že jedno z veľkých mien, vlastne ťažilo BTC a aktívne sa zúčastňovalo na udržiavaní blockchainu.

Nie je to prvýkrát, čo Fidelity odhalili, že sa skutočne angažovala v kryptomenách.

V epizóde „Unconfirmed“ s Laurou Shinovou, Tom Jessop, výkonný riaditeľ spoločnosti Fidelity, vyhlásil, že už niekedy v roku 2015, generálny riaditeľ Abigail Johnson ťažil Bitcoin vo svojej vlastnej kancelárii. Okrem toho Jessop uviedol, že divízia výskumu a vývoja spoločnosti aj raz otestovala internú sieť platieb Bitcoin. Spoločnosť od tej doby spustila aj služby v oblasti úschovy a má v úmysle naštartovať obchodovanie ale iba s Bitcoinom.

Ari Paul, zakladateľ a hlavný investičný riaditeľ spoločnosti BlockTower Capital, na začiatku tohto roku tvrdil, že spoločnosť Fidelity má kultúru kryptomien, ktorou su „pobláznení“. Investor poznamenáva, že existujú „stovky vášnivých obhajcov“ inovácií z Wall Street, ktorí vidia hodnotu v tomto začínajúcom ekosystéme. Vo Fidelity pracuje viac ľudí v oblasti kryptomien ako v ďašich 5 najväčších fondoch.

Je zrejmé, že spoločnosť pracuje na riešení úschovy a realizácie obchodu pre svojich 20 tisíc inštitucionálnych klientov, ktorých údajná väčšina verí, že digitálne aktíva majú budúcnosť a miesto vo svojich portfóliách.

Silná mainstream podpora.

Tieto cenné informácie potvrdzujú, že mainstreamoví hráči v oblasti financií a firemného sveta sa zaujímajú o kryptomeny. Ako už uviedli NewsBTC, TD Ameritrade a E * Trade, dve z najväčších amerických retailových maklérskych spoločností, čoskoro očakávajú, že naštartujú priamu klientsku podporu pre kryptomeny. Neboli uvedené žiadne termíny, ale tieto plány potvrdili zdroje ako pevné.

Čo sa týka firiem, kryptomeny sa dostávaju do povedomia a začínajú byť akceptované. Spoločnosť AT&T, americký telekomunikačný gigant, ocenený v hodnote 234 miliárd dolárov, oznámil vo štvrtok akceptáciu platieb za služby Bitcoinom prostredníctvom firmy BitPay

Analytik Willy Woo poznamenal, že vždy, keď niekto použije Bitpay na zaplatenie svojho účtu AT&T alebo nákupu položky alebo služby prostredníctvom iných maloobchodníkov, je to technicky negatívny predajný tlak na BTC, pretože BitPay to konvertuje do USD ale „tisíce ďalších uvidia a zvážia nákup niekoľkých tisícov BTC ako investície. “

Zdroj : https://www.newsbtc.com/2019/05/25/fidelity-is-really-in-love-with-bitcoin-texas-office-filled-with-crypto-asics/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart