Gemalto a Ledger vsadili na Blockchain pokiaľ ide o bezpečnosť kryptomien

Gemalto a Ledger vsadili na Blockchain pokiaľ ide o bezpečnosť kryptomien

 

Spoločnosti Gemalto a Ledger, ktoré sa zaoberajú kyber bezpečnosťou, oznámili technologické partnerstvo v prípade poskytovania bezpečnostnej infraštruktúry pre aplikácie krypto aktív.
Firmy Gemalto a Ledger informovali, že ich spoločné riešenie pozostáva z integrácie operačného systému Ledger Blockchain otvorenej účtovnej knihy (BOLOS) do hardvérového bezpečnostného modulu SafeNet (HSM) spoločnosti Gemalto. To zabezpečí bezpečné prostredie pre finančné inštitúcie, ktoré sa pokúšajú využívať kryptomeny. Riešenie sa dá použiť pri zabezpečení spustenia investičných produktov na báze kryptomien, či pri zhromažďovaní kryptomien.

„Trh zaznamenal v posledných rokoch výrazný nástup kryptomien, ktorých trhová kapitalizácia je momentálne na úrovni 137 mld. dolárov, v porovnaní so zlatom – 7,8 bil. dolárov a 83,8 bil. dolárov v prípade svetových akciových trhov. Okrem toho niekoľko veľkých bánk a hedžových fondov oznámilo plány vývoja a implementácie blockchain prípadov použitia, a to tak pre interné, ako aj pre externé účely,“ povedal Gemalto.

„Keďže trhová hodnota riešení založených na blockchain rastie, tak rastie aj potreba bezpečnostných produktov bankovej triedy v situácii, keď finančné inštitúcie hľadajú špecializované, certifikované riešenia. Plánujeme využívať SafeNet HSM, aby sme našim klientom vo finančnom sektore poskytli jedinečnú a bezpečnú produktovú radu prispôsobenú ich potrebám,“ uviedol Eric Larchevêque, generálny riaditeľ spoločnosti Ledger.

„So správnym zabezpečením na ochranu komunikácie, zariadení a užívateľov, blockchain dokáže poskytnúť dôveryhodnú platformu pre strany, ktoré nemajú existujúci vzťah pre účinné a transparentné podnikanie. Okrem trhu s finančnými službami spolupracujeme s firmou Ledger aj na tom, aby sme zakomponovali BOLOS do bezpečného prvku akéhokoľvek zariadenia a poskytli zabezpečenie na trhoch napr. so smart energetickými aplikáciami, domácimi automatizáciami či s prenosnou elektronikou,“ uviedol Todd Moore, viceprezident pre šifrovacie produkty spoločnosti Gemalto.

Zákazníci si môžu upraviť digitálne podpisové nastavenia, zvýšiť bezpečnostné požiadavky pre užívateľskú autentifikáciu týchto transakcií. Riešenie je tiež založené na schopnosti realizovať blockchain smart contracts, ktoré sú autoregulačné, automatické digitálne podpísané zmluvy. V porovnaní s tradičnými brokerskými transakciami, zabezpečená blockchain aplikácia pre obchod s kryptomenami zjednodušuje portfólio finančnej organizácie a proces riadenia zmlúv prostredníctvom znižovania nákladov a šetrenia času.

Blockchain je nová technológia, ktorá umožňuje realizáciu transakcií cez peer-to-peer siete, keď sa správa ako distribučná účtovná kniha, ktorá poskytuje transakčnú právomoc priamo každej zúčastnenej strane. Blockchain umožňuje rýchlejšie, efektívnejšie transakcie a proces úhrad.

Blockchain je okrem toho ideálny model na riešenie problémov týkajúcich sa škálovateľnosti pre širšie prijatie IoT. Obrovský objem komunikácie a dát vyprodukovaných zariadeniami IOT si vyžaduje, aby transakcie prebiehali na hrane. Tento problém rieši Blockchain. Kombinácia osvedčenej bezpečnostnej technológie s decentralizovaným systémom pre siete IoT ponúka efektívnosť, užívateľské súkromie, overenie totožnosti užívateľa a transakcie a bezpečné offline úložisko, aby sa zabránilo krádežiam či falšovaniu.

Zdroj:technobserver.in

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart