Historický krok. Urobili prvé obchodnú transakciu s využitím blockchainu

Vo svete medzinárodného obchodu a odohrala vôbec prvá transakcia, pri ktorej bola využitá technológia blockchain. Previedla ju britská banka HSBC, podľa ktorej sa potvrdilo, že táto technológia je životaschopná vo financovaní medzinárodného obchodu.

Transakciu banka vykonala pre poľnohospodársku a potravinársku skupinu Cargill spoločne s ING Bank N.V. „Využitie technológie blockchain znamená, že financovanie obchodu bude jednoduchšie, rýchlejšie, bezpečnejšie a transparentnejšie,“ píše HSBC vo svojom vyhlásení.

Konkrétne šlo o dodávku sójových bôbov z Argentíny do Malajzie.

Namiesto dní hodiny

„Potreba využitia súhlasov na papieri je odstránená, pretože všetky strany sú prepojené platformou, ktorej aktualizácie sú okamžité,“ popísal Vivek Ramachandran, riaditeľ pre rast a inovácie v HSBC. „Rýchla výmena informácií môžu znamenať uvoľnenie peňazí pre biznis,“ dodal.

Blockchain by mohol v bankovníctve obmedziť riziká podvodov ale aj znížiť počet nevyhnutných krokov. Podobná transakcia bežne trvá päť až desať dní, využitie novej technológie ju skrátilo na 24 hodín.

Náš najnovší e-book, ktorý vás naučí ako zvládať výkyvy v kryptomenách aktuálne v našom e-shope. 

Prvá v histórii

Obchodné transakcie už v minulosti využili technológiu blockchain, no iba v spojení s inými technológiami. Teraz sa to však prvýkrát odohralo za využitia jedinej zdieľanej digitálnej aplikácie a nie viacerých systémov, vysvetľuje banka. Transakcia bola prevedená na platforme Corda od firmy R3. Tá stojí na čele konzorcia viac ako stovky finančných inštitúcií.

V minulom mesiaci sa spojila banka Santander s Ripplom, aby spoločne vytvorili burzu, ktorá umožní medzištátne prevody peňazí v priebehu jedného dňa.

1

Neviete, čo si vybrať? Tak si vyberte všetko! VIP má všetko. 

Exkluzívny obsah je len začiatok! Vstúpte do VIP sveta Kryptotrejder.

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart