Huawei spustil vlastnú blockchain službu

Čínska technologická spoločnosť Huawei spúšťa svoju vlastnú blockchain službu nazvanú blockchain-as-a-service (BaaS). Platforma je založená na Hyperledger Fabric 1.0. 

Blockchain-as-a-service (BaaS).

Podľa Huawei má nová BaaS platforma umožniť spoločnostiam vytvárať smart kontrakty na distribuovanej ledger sieti. Platforma tiež umožní klientom vytvárať rôzne aplikácie zameriavajúce sa na dodávateľský reťazec, verejné služby, finančný audit a overovanie totožnosti. Služba je zameraná hlavne pre podniky a vývojárov. Huawei toto oznámenie uverejnil na konferencií v Shenzhene, 17 apríla.

Spoločnosť Huawei, ktorá vybudovala približne 1500 sietí vo viac ako 170 krajinách a regiónoch, pomáha prepojiť viac než tretinu svetovej populácie. Od roku 2016 sa podieľa na nadnárodnom združení Hyperledger Blockchain Consortium.

Hyperlerger

Hyperledger je open-source blockchain nástroj, ktorý vytvorila nadácia Linux v roku 2015, aby umožnila implementáciu platobného protokolu cez rozdielne ledgery. Od svojho založenia sa k nemu pridal stovky sponzorov a dokázal vytvoriť niekoľko partnerstiev a integrácií.

Hyperledger je vyvinutý na vylepšenie technológie blockchain pomocou identifikácie a riešenia dôležitých funkcií pre rôzne odvetvia, ktoré môžu transformovať spôsob, akým sa vykonávajú transakcie po celom svete.

Záver

Huawei zastáva vedúce pozície v oblasti telekomunikačných zariadení, inteligentných telefónov, cloud computingu a kybernetickej bezpečnosti. Spoločnosť sa výrazne usiluje udržať toto prvenstvo, ale v poslednej dobe aj konkurenti ako Tencent spustili svoje vlastné blockchain platformy služieb. Čínsky trh im ale nestačí a preto sa v súčasnosti zvyšuje expanzia na zámorské trhy, ako je Európa.

1

Výsledky našej VIP skupiny za posledné obdobie: 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart