Korekcia ceny Bitcoinu bola vopred vyžiadaná analytičkou

Korekcia ceny Bitcoinu bola vopred vyžiadaná analytičkou


Keď cena Bitcoinu raketovo vzrástla vo štvrtok 25. mája, jedna analytička predpokladala bezprostrednú korekciu. Cena Bitcoinu zanedlho prudko klesla, až dosiahla hranicu 2800 dolárov, ako predpovedala. Analytička tiež poskytla cenové predpovede, upozornila na pokles po zvyšok roka, no očakáva maximá v roku 2018.
Fibonacci Retracement
Analytička Forex Analytix, Nicola Duke, využíva metódu tzv. Fibonacii retracement na analýzu ceny bitcoinov, ako aj na určenie úrovni jeho podpory a odolnosti.
Tento populárny nástroj technickej analýzy je založený na myšlienke, že trhy zopakujú predvídateľnú časť pohybu predtým, než budú pokračovať v originálnom smere. Pozerá sa na vrcholy a dná či zotavenia a pády historických cien Bitcoinu, aby sa dali predpovedať budúce pohyby.
„Podľa Fibonacciho analýzy spôsob, akým bežne fungujú býčie trhy, je taký, že zaznamenáte pokles, ktorý sa zastaví, keď sa vráti kľúčové percento predchádzajúceho posunu vyššie,“ objasňuje pre CNBC a dodáva, že tieto kľúčové percentá pochádzajú z Fibonacii pomerov. Príklady kľúčových pomerov, ktoré radi používajú technickí obchodníci, sú: .618, .786, 1.27, 1.618 a 2.618
Cenová analýza Bitcoinu
Vo štvrtok bol na portáli Tradingview.com zverejnený Fibonacci retracement analytický graf od Nicoly Duke, ktorý využíva Bitstamp týždenné ceny od roku 2013.
Na grafe naznačuje, že krátkodobý trend podpory je na hranici 2283 dolárov; ďalšia úroveň podpory je 2800 dolárov. Okrem toho, Bitcoin má dve hlavné úrovne podpory pod 2283 dolárov. Ide o 2145 a pravdepodobnejšiu 1750–80 dolárovú úroveň. Obe sú zobrazené na jej grafe.
V rozhovore s CNBC vo štvrtok ráno Duke uviedla, že „druhá vlna“ Bitcoinu začala na jeseň roku 2013. Cena Bitcoinu sa prudko zvyšovala niekoľko mesiacov, až kým začala pravidelne klesať. V januári 2015 dosiahla dno a potom začala opätovne stúpať. V súčasnej dobe je Bitcoin v „tretej vlne“. Publikácia odovzdáva jej zistenia:
„2800 dolárov by mohla byť úroveň, na ktorej Bitcoin začne svoj pád. Cena pravdepodobne dosiahne 1780 dolárov, ale dokonca by mohla klesnúť až na 1470 dolárov.“
Duke očakáva, že táto ďalšia vlna, ktorá je štvrtá, bude trvať 61,8 percent z časového pôsobenia druhej vlny. 61,8 percent je jedným z kľúčových Fibonacci pomerov.
Analytička si myslí, že zotavenie po korekcii sa začne v januári. „Na začiatku januára zažijeme dno, teda v období, kedy akciové trhy zvyknú mať aj korekcie,“ poznamenala Duke a potom vysvetlila pre CNBC:
„Potom by malo nastať neprerušované zotavenie na 3350 dolárov a následne 4480 dolárov v roku 2018.“

zdroj:news.bitcoin.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart