Krypto webový prehliadač Brave dosiahol 20 miliónov stiahnutí

Brave, internetový prehliadač, ktorý odmeňuje používateľov kryptomenou, zaznamenal fenomenálny rast. Podľa aplikácie AppBrain bola Brave aplikácia pre Android zaznamenala už 20 miliónov stiahnutí.

Brave má za cieľ “opraviť internet” tým, že zablokuje reklamy a odmieta sledovať aktivitu a polohu používateľa. Platforma odmeňuje používateľov a tvorcov obsahu natívnou kryptomenou, Basic Attention Token (BAT).

Tento nárast sa objavuje v dôsledku rastúceho odporu voči invazívnym politikám ochrany osobných údajov spoločnosti Google. Brave a jeho systém odmeňovania môže predstavovať hrozbu pre tradičné webové prehliadače, ako je Chrome.

20 miliónov stiahnutí: revolúcia prichádza

Mohol by byť Brave “vražednou aplikáciou”, po ktorej krypto túžilo? 20 miliónov stiahnutí značí pre blockchain produkt významné osvojenie. Brave sa tým zaradil medzi 1% najsťahovanejších aplikácií pre Android.

Nárast popularity Brave je jedným z najväčších úspešných krypto príbehov. Tím získal 36 miliónov dolárov v priebehu 30 sekúnd po tom, čo spustili ICO. A počet stiahnutí sa za posledných šesť mesiacov zdvojnásobil.

Nová generácia mainstreamových krypto produktov

Hoci Brave nie je len o krypte, je to ďalší príklad bežného produktu s vstavanými kryptografickými funkciami.

Minulý mesiac spoločnosť Samsung odhalila nový Galaxy S10 so zabudovanou peňaženkou pre kryptomeny. Spoločnosť HTC vydala blockchain telefón a banking aplikácia Revolut integrovala krypto burzu.

Je to jemný posun v spôsobe, akým tradičné produkty prijímajú kryptomeny.

Ako funguje BRAVE?

Brave tvrdí, že je až osemkrát rýchlejší ako Chrome alebo Safari kvôli spôsobu, akým blokuje reklamu. Niektoré webové stránky majú až 70 trackerov, ktoré využívajú vašu polohu a správanie pri prehliadaní.

Brave to všetko eliminuje. Namiesto toho umožňuje používateľom povoliť reklamu, ak o to majú záujem,  a získavať za prezeranie reklám BAT.

“Užívateľom, ktorí sa rozhodli zobraziť Brave Ads, sú pri prehliadaní webu prezentované ponuky vo forme upozornení, a to v čase, ktorý prehliadač považuje za vhodný a nie narušujúci. Keď používatelia kliknú na upozornenie, na novej karte sa im zobrazí reklama na celú stránku. “

BAT narástol o 30% v priebehu týždňa

BAT, natívna mena Brave prehliadača od 25. februára narástla o 30%.

BAT obsadil titulky na konci roka 2018, keď spoločnosť Coinbase súhlasila so zalistovaním tohto tokenu. Používatelia Coinbase môžu získať BAT aj bezplatne, účasťou na iniciatíve Coinbase Earn. Výmenou za sledovanie informatívnych videí o službe Brave sú užívatelia odmeňovaní malým množstvom BAT.

Okolo Brave a BAT je vlna pozitívnych správ. Ak Brave dokázal zdvojnásobiť počet stiahnutí počas medvedieho trhu, predstavte si, čo sa stane, keď nastane býčí trh.

Ak niekto z vás používa Brave (mimochodom veľmi praktická pomôcka) môžte nás podporiť https://brave.com/kry058

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart