Kryptokomunita šalie z rastu Band Protocolu a Chainlinku – čo ženie tieto projekty up?

Iba cez víkend sme vás informovali o projekty Yearn.Finance, ktorému sa podarilo spraviť zisk 15 000% za menej ako 3 týždne. Takýto nárast je však úplnou náhodou a často môže vyplývať z manipulácie a následne davovej psychózy, pričom ide o extrémne riskantnú investíciu, pokiaľ ju nestihnete od začiatku. Preto sa takýto typ obchodovania neodporúča nováčikom alebo neskúseným obchodníkom. Navyše, kryptomenový svet je plný nových investičných alebo obchodných príležitostí, čo sa opäť potvrdilo aj za posledných pár dní, kedy sa vo veľkom začalo rozprávať o dvoch projektoch.

Decentralizované projekty na čele s Band Protocolom rastú

Rovnako ako Yearn.Finance, tak aj spomínané dva projekty sú z takzvaného DeFi sektoru (alebo sa minimálne radia k decentralizovaným projektom). Ide o Band Protocol a ChainLink, ktorým sa najmä v posledných dňoch extrémne darí. Band Protocol narástol od 4.júla až o viac ako 1350%, pričom takmer parabolický rast zaznamenal za posledných 10 dní, kedy vystrelil hore o takmer 350%.

Prečítajte si tiež aj tento článok: Bitcoin nad 12 000 dolárov – kam pôjde ďalej?

Od začiatku roka dokonca narástla hodnota tohto projektu až 32x, čo iba podčiarkuje extrémny potenciál tohto DeFi projektu. Aktuálny rast bol však spôsobený nielen obrovským potenciálom daného projektu, ale takisto aj sériou skvelých správ. Tou najpodstatnejšou je určite zalistovanie na popredných burzách. Band sa iba za posledné dva týždne dokázal dostať nielen na Binance, ale takisto aj na Coinbase a Huobi. Lepšiu kombináciu búrz si snáď takýto projekt nemôže ani priať a tak sa dá takmer s istotou povedať, prečo sa Band Protocolu tak náramne darí.

V našom hľadáčiku je tento projekt už tiež istý čas a dokonca sme vám o ňom pripravili fundamentálnu analýzu. V nej sme samozrejme s takto extrémnym a rýchlym rastom nepočítali, avšak potenciál tejto kryptomeny bol určite vyzdvihnutý. Pokiaľ si chcete danú analýzu prejsť sami, neváhajte si prečítať tento článok.

Nezaostáva ani Chainlink

Rovnaká pozornosť sa takisto dostáva aj projektu Chainlink. Ten si tiež vedie výborne v posledných dňoch, keď narástol o približne 90%. Včera dosiahol svoje ATH na hodnote 14,45 doláru, pričom iba pred týždňom sa obchodoval na hodnote približne 7,6 doláru. Aj tomuto projektu, ktorý je spojený s DeFi svetom sa tak náramne darí.

Chainlinku sa však výborne darí už od začiatku júla. Množstvo zaujímavých spoluprác, zalistovanie na burzy a podpora silnej komunity ho vtedy vystrelili do TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, pričom iba od začiatku roka do júla spravil tento projekt vyše 250% a aktuálne sa nachádza nad viac ako 330%. Aj vďaka tomu sa posunul už na šieste miesto v trhovej kapitalizácii kryptomien

Aj o tejto kryptomene sme písali už dávnejšie. Bolo to práve v čase rastu, kedy sme sa pozreli na niekoľko zaujímavostí spojených s touto kryptomenou a rovnako sme sa zamysleli nad tým, prečo sa jej tak darí. Kedže je tento článok stále aktuálny, tak vám ho odporúčame prečítať, pričom ho nájdete tu.

Ako môžete vidieť, tak množstvo projektov prepojených práve na DeFi alebo priamo z DeFi sektora zažíva skvelé obdobie. Okrem Yearn.Finance, Band Protocolu alebo Chainlinku sa stačí pozrieť na rast takých projektov ako MakerDAO a ich Dai stablecoin, Uniswap, Compound alebo Curve.

Všetky tieto projekty sa hýbu rýchlym krokom vpred a potvrdzujú to, že DeFi je jednoznačne tým najhorúcejším sektorom v kryptomenách v tomto období. V istom smere sa dá toto šialenstvo okolo DeFi prirovnať ku šialenstvu okolo ICO v roku 2017. To bolo sprevádzané tiež enormným rastom, ktorý sa odzrkadlil nielen na daných projektoch, ale aj na celkovej trhovej kapitalizácii kryptomenového trhu alebo na cene Bitcoinu, ktorá sa dostala na svoje ATH. Či nás čaká takýto scenár aj teraz sa dozvieme už v najbližších mesiacoch.  

Zdroje: https://www.newsbtc.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart