Kryptomeny sú teraz akceptované v tisícoch maloobchodných prevádzkach.

Široká verejnosť je svedkom rozmachu kryptomien ako legitímneho spôsobu platby, na rozdiel od ich dlhodobého vnímania ako prostriedku na obchádzanie daní a nákupu drog. Kryptomeny na čele s Bitcoinom prešli za posledné roky technologickým pokrokom, čo im umožňuje stať sa nielen platidlom ale aj uchovávateľom hodnoty. Šušká sa, že budúci Bull Run spustí mainstream adopcia.

Od dnešného dňa sú kryptomeny akceptované ako platidlo v desiatkach tisíc obchodov v sieti Flexa. V obchodoch amerických značiek ako Whole Foods, Baskin Robbins, Lowe´s a Nordstrom môžete od teraz platiť Bitcoinom, Ethereom, Bitcoin Cashom a Gemini Dollárom.

Flexa sieť vytvára novú platobnú infraštruktúru pre kryptomeny. Platobná sieť obchádza existujúcu infraštruktúru budovaním nových terminálov. Spoločnosť Flexa tvrdí, že bude schopná znížiť poplatky za spracovanie, znížiť podvody a zachovať súkromie používateľov prostredníctvom svojej novej siete s podporou kryptomien. Prvá aplikácia Flexa, SPEDN umožňuje ľuďom použiť krypto na platenie v pätnástich najväčších TOP obchodoch značiek ako Whole Foods, Petco, Lowe´s, Nordstrom, Baskin Robbins a ďalších.

Flexa tiež oznámila partnerstvo so spoločnosťou Gemini, regulovanou krypto burzou so sídlom v New Yorku. Všetky užívateľské prostriedky uložené na SPEDN sú v správe a poistené spoločnosťou Gemini.

Technologický rozvoj je hlavnou výhrou pre akceptovanie kryptomien ako prostriedku výmeny. Hoci Bitcoin priniesol hmatateľný pokrok a etabloval sa ako uchovávateľ hodnoty, jeho osvojenie ako platobného média prebieha pomaly a čelí prekážkam.

V minulosti veľkí maloobchodníci ako Steam a Twitch zrušili svoje rozhodnutia akceptovať kryptomeny v dôsledku nestálosti cien, podvodov alebo nedostatku dopytu. Medzitým sa ale infraštruktúra a technológia markantne zlepšila, a to z hľadiska bezpečnosti aj nákladov.

Bitcoin bol schopný podstatne znížiť transakčné poplatky prostredníctvom vylepšení svojho protokolu, zatiaľ čo iné kryptomeny ako napríklad Bitcoin Cash a Ethereum využívajú iné inovácie, ktoré ponúkajú ešte nižšie poplatky.

Teraz je široká verejnosť svedkom rozmachu kryptomien ako legitímneho spôsobu platby, na rozdiel od jej dlhodobého vnímania ako prostriedku na obchádzanie daní a nákupu drog.

Zdroj : https://cryptoslate.com/bitcoin-ethereum-bitcoin-cash-accepted-thousands-retail-whole-foods-lowes-nordstrom/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart