Kto sa ešte zaoberá kryptomenami?

Kto sa ešte zaoberá kryptomenami?

Ďalšou krajinou zrejme bude….Kambodža?

Dlhodobý nárast hodnoty kryptomien zvyšuje záujem ďalších krajín vo svete. Jednou z nich je napríklad aj Kambodža. V apríli tohto roka oznámil Chea Serey – generálny riaditeľ Národnej banky Kambodža, že banka sa v spolupráci s japonskou spoločnosťou Soramitsu zaoberá vývojom transakčnej technológie, potrebnej pri obchodovaní s kryptomenami. Pri obchodovaní s digitálnymi menami by sa malo myslieť v prvom rade na bezpečnosť. Národná banka Kambodže sa pri vývoji technológie zameriava primárne na túto oblasť.

Podľa vyjadrenia Sereya, Kambodža momentálne nemá ambície na vytvorenie vlastnej kryptomeny. V centre záujmu technológia, ktorá by zabezpečila bezproblémové medzinárodné transakcie. Po vytvorení dostatočne efektívnej technológie by sa tak Kambodža pridala k ďalších krajinám, ktoré oficiálne povolili obchodovanie a používanie kryptomien.

Na pyrenejskom polostrove obchodvanie s kryptomenami až také jednoduché nie je.

Portugalsko je jednou z členských krajín Európskej únie, ktorá sa od roku 2012 musela popasovať s ekonomickými problémami:

2012 2013 2014 2015 2016
Medziročná zmena HDP
(v%)
-4 -1,1 0,9 1,5 1,4
Miera nezamestnanosti (v%) 15,8 16,4 14,5 12,2 11,1

V roku 2012 sa medziročná zmena HDP začala pohybovať v červených číslach a dosiahla -4%. O rok neskôr bola o niečo nižšia, len -1,1% a následne sa pomaly začala dostávať do kladných hodnôt. Oveľa hrozivejšia je však miera nezamestnanosti, ktorá v roku 2012 dosiahla takmer 16%. Do roku 2016 jej hodnota klesla o 4,7 p.b.Hoci sa prognózy na rok 2017 nesú v pozitívnom duchu, stále je tu dosť veľký predpoklad, že miera nezamestnanosti v roku 2017 bude mať stále podobu dvojciferného čísla.

Vzhľadom k negatívnemu stavu portugalskej ekonomiky, musela vláda pristúpiť k zvyšovaniu daní, prípadne k zavedeniu nových. Otázne však je, ako je to so zdaňovaním pri obchodovaní s kryptomenami. Na jednej strane, portugalská centrálna banka tvrdí, že nemá na kontrolu tejto činnosti k dispozícií žiadnu inštitúciu. Na strane druhej, portugalské ministerstvo financií tvrdí, že obchodovanie s kryptomenami v krajine nepodlieha žiadnym zákonom, ale zisky z obchodovania s kryptomenami podliehajú zdaneniu.

Zdroj:obrázok:Calvinayare.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart