Luxusný hodinár Hublot odhaľuje nový model: ,,Dostupný jedine za Bitcoin.”

Švajčiarska luxusná značka Hublot odhalila svoje nové hodinky Big Bang Blockchain. Nový model bol vydaný na pamiatku nadchádzajúceho 10. výročia Bitcoinu (BTC). Podľa vyhlásenia spoločnosti Hublot: ,,Je to 210-kusová limitovaná edícia zakúpiteľná jedine za Bitcoin. Počet jednotiek symbolizuje skutočnosť, že počet BTC nikdy neprekročil 21 miliónov.

Aby spoločnosť Hublot podporovala a predávala model, spolupracuje s firmou Octagon Strategy Limited (OSL) – významným maklérom v oblasti ázijských digitálnych aktív, ktorý pomôže spracovávať údaje o zákazníkoch počas predprojektu. Ak si chcete zakúpiť Big Bang Blockchain, musíte sa zaregistrovať na špeciálnej webovej stránke. Služba OSL potom potvrdí údaje a zašle údaje ohľadom platby e-mailom. Nový model Hublot bude dodaný svojim kupujúcim na začiatku roka 2019.

Elitná švajčiarska značka nazvala blockchain “revolúciou vo finančnom systéme”. Hublot ďalej vysvetlil dôležitosť decentralizácie:

,,Tým, že technológia Blockchain umožňuje šíriť digitálne informácie, vytvára srdce nového typu internetu, ktorý je uznávaný svojou originálnosťou. Technológia sa považuje za jeden z najsilnejších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich obchodných nástrojov, nehovoriac o neobmedzenej možnosti využitia v rôznych aspektoch, ktoré budú revolúciou rôznych priemyselných noriem a obchodu. “

Švajčiarska značka nie je jediná, ktorá si pripomenie nadchádzajúce výročie Bitcoinu. Napríklad umelecká galéria v Paríži oznámila výstavu s názvom Bitcoin Art (R) evolution, ktorej cieľom je poukázať na potenciál kryptomien. Podľa tlačového vyhlásenia je možné každú položku na akcii zakúpiť prostredníctvom BTC alebo iných kryptomien (Litecoin, Monero, Ethereum).

Bitcoin sa pôvodne objavil v roku 2008, keď vrcholila celosvetová finančná kríza, keď vyšla biela kniha, ktorú vytvoril pseudonymný Satoshi Nakamoto. Biela kniha, nazvaná “Bitcoin: Peer-to-Peer elektronický hotovostný systém”, bola uverejnená na bitcoin.org 31. októbra – dátum, ktorý sa všeobecne považuje za nulovú základňu pre BTC, hoci prvý skutočný bitcoin bol ťažený až v januári 2009.

BTC naďalej zostáva najpopulárnejšou kryptomenou na svete, s aktuálnou trhovou kapitalizáciou nad 115 miliárd dolárov.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart