Malta sa oficiálne stala ostrovom blockchainu

Maltský parlament schválil tri zákony, ktoré stanovujú regulačný rámec pre technológiu blockchain. ,,Tri zákony, ktoré budú regulovať blockchain boli schválené parlamentom a prijaté do zákona. Malta je prvá svetová jurisdikcia, ktorá poskytuje blockchainu právnu istotu.” uviedol Silvio Schembri, minister pre finančné služby, digitálnu ekonomiku a inovácie, pri schvaľovaní návrhov.  Konštatoval, že ostrovný národ je priekopníkom pri poskytovaní pevného právneho rámca pre blockchain spoločnosti.

Zákony zahŕňajú: zákon o digitálnej inovácii na Malte, zákon o inovatívnom technologickom usporiadaní a službách a zákon o finančných virtuálnych aktívach.

Schembri uviedol, že krok, ktorý urobil parlament, dáva investorom najavo, že, spoločnosti majú teraz potrebné právne nástroje na to aby fungovali v regulovanom prostredí. Ministerka pre mládež vyjadrila svoj optimizmus spoločnostiam, ktoré si vybrali Maltu ako svoju základňu operácií, a vyhlásila, že republika teraz ponúka stabilný systém, ktorý povedie k ďalšiemu hospodárskemu rastu.
Jean-Philippe Chetcuti z maltskej advokátskej kancelárie Chetcuti Cauchi povedal, že prijatie nových právnych predpisov je významným míľnikom pre Maltu a jej perspektívnu ekonomiku, naozaj potvrdzujúc, že Malta je ostrovom blockchainu. Chetcuti poznamenal, že spoločnosti sa budú cítiť pohodlnejšie a na Malte sa radi zaviažu k ďalším investíciám.

Nedávno, burzy ako OKex, Binance a BitBay, začali šíriť vývoj blockchainu a kryptomien v priestore krajiny. V máji ministerka dopravy oznámila partnerstvo s britským sprostredkovateľom blockchainu Omnitude, aby zlepšil maltskú verejnú dopravnú službu. Navyše, orgán pre hranie hazardných hier vydal dokument s usmerneniami týkajúcimi sa blockchain a krypto aplikácií v hernom priemysle, ktorého cieľom je aplikovať na hry také štandardy, ktoré používajú kryptomeny a technológiu blockchain. Minulý rok vláda taktiež oznámila, že pripravuje projekt na otestovanie uskutočniteľnosti používania blockchainu na zaznamenávanie akademických certifikátov.

1

Letná akcia na všetky VIP členstvá je v plnom prúde. Staňte sa VIP kryptotrejder. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart