Messari: 1% pridelené inštitúciami by mohlo vystreliť BTC na $50 000

Messari, výskumná krypto firma, odhaduje, že Bitcoin by sa mohol obchodovať za $50 000, ak by mu inštitúcie pridelili malé percento portfólia.

Ryan Watkins z Messari spracoval čísla a predpovedá, že ak by inštitúcie pridelili aspoň jedno percento zo svojho portfólia Bitcoinu, trhová kapitalizácia BTC by mohla stúpnuť nad $1 bilión.

Prečítajte si tiež: Prečo vstup Paypalu do kryptomenového sveta nemusí byť vôbec bullish?

Watkinov prieskum sa snažil vypočítať, aký vplyv by na Bitcoin mali inštitúcie, ak by nasledovali príklad známeho manažéra hedžových fondov Paula Tudora Jonesa v investovaní malého percenta do Bitcoinu.

$1 biliónová kapitalizácia BTC trhu

Výskumník predpovedá, že malé percento presunuté z nadácií, rodinných firiem, štátnych investičných fondov, penzijných fondov a iných fondov do BTC by malo za následok približne $480 miliárd nových peňazí vstupujúcich na trhy Bitcoinu.

Citovaním prieskumu krypto výskumníka Chrisa Burniske-a, ktorý zistil, že prítok fiatovej meny do krypto dosiahol dvoj až 25-násobný nárast počas býčieho trendu v roku 2017, Watkins odhaduje, že “presunutie 1% do Bitcoinu inštitúciami by ľahko mohlo vyniesť trhovú kapitalizáciu Bitcoinu nad $1 bilión, alebo na vyše $50,000 za BTC”.

Estimated impact of 1% institutional allocation to BTC on Bitcoin’s market cap: Messari 
Odhadovaný vplyv presunutia 1% do Bitcoinu inštitúciami na kapitalizáciu bitcoinového trhu.
Zdroj: cointelegraph.com

Ktoré inštitúcie budú krypto lídrom?

Hoci Watkins verí, že “Bitcoin nepotrebuje inštitúcie na to, aby bol úspešný“, hovorí, “že ak sa má Bitcoin stať globálne prijatou hodnotou, je potrebné presvedčiť inštitucionálnych investorov, aby presunuli svoje prostriedky do tohto aktíva.

Watkins predpovedá, že krypto lídrom budú hedžové fondy, Ryan Radolff, generálny riaditeľ multimiliardovej úschovne Kingdom Trust, však predpokladá, že $28 biliónový americký dôchodkový sektor bude prvou hybnou silou, pretože spotrebitelia sa dožadujú schopnosti preniesť digitálne aktíva smerom k ich dôchodkovým portfóliám.

Iní analytici sa domnievajú, že inštitúcie sa dostanú do kontaktu s čoraz sofistikovanejšími a po regulačnej stránke zhodnejšími inováciami v odvetviach krypto aktív. Jay Fraser z BOX Digital Market predpovedá výrazné inštitucionálne zapojenie sa do rozvíjajúceho sa sektora bezpečnostných tokenov.

Zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart