Monero

Monero

Monero je popredná kryptomena so zameraním na súkromné transakcie. Väčšina existujúcich kryptomien, vrátane Bitcoinu a Etherea má transparentný blockchain, teda ich transakcie sú overiteľné a vystopovatelné kýmkoľvek na svete. Každá transakcia vykonaná cez Monero zahaľuje odosielanie a prijímanie adries rovnako ako výšku sumy. Permanentný systém súkromia (Always-On privacy) znamená, že každá aktivita Monera zvyšuje súkromie ostatných užívateľov, narozdiel od selektívne transparentných Kryptomien (napr. Z-Cash).  Monero je taktiež zameniteľné a je vždy prijaté bez akéhokoľvek rizika cenzúry. Projekt Kovri, ktorý je práve v rozvoji, bude smerovať a šifrovať transakcie prostredníctvom I2P (Invisible Internet Project) uzlov. V praxi to znamená, že odosielateľova IP adresa bude utajená a bude mu poskytnutá ochrana pred monitorovaním siete.

Približne 240 developerov prispieva činnosťou na projekt Monero, zahŕňajúc 30 kmeňových vývojárov. Výskumný team, kmeňoví a komunitní vývojári neustále posúvajú hranice možností súkromia a bezpečnosti kryptomien. Monero nie je žiadna korporácia. Je pod dohľadom kryptografov a distribučných systémových expertov z celého sveta, ktorí mu venujú svoj osobný čas, prípadne sú dotovaní rôznymi komunitami. To znamená, že monero s obrovskou pravdepodobnosťou nezanikne a taktiež nemôže byť zničené žiadnym štátom, čo viac, nepodlieha obmedzeniam žiadnej jurisdikcii.

Monero využíva techniky kruhových podpisov (Ring Signatures), čo znamená, že každá transakcia je zoskupená so stovkami iných transakcii, teda adresa je zmiešaná s adresami náhodných ľudí a každou ďalšou transakciou rastie obtiažnosť vystopovania platby späť k zdroju.

Striktné zabezpečenie Monera napomáha jeho popularite na Darkwebe. Zapojenie kryptomien na darkweb zabezpečilo okamžitý šesťnásobný nárast ich hodnoty.

Aby sme si to zhrnuli, obľúbenosť na darkwebe a nevystopovateľnosť transakcii kryptomeny Monero zabezpečuje konštantný nárasť a dôveryhodnosť tejto kryptomeny.

Market Cap: 2,053,173,723$ (k 20.Novembra)

Počet vyťažených tokenov: 15,376,238

Burzy: HitBTC, Bitfinex, Poloniex, Bittrex, Binance, Livecoin, Kraken, BTC-Alpha, Exrates, Exmo, Cryptopia, Coinroom, Gate.io, Abucoins, LiteBit.eu, Bisq, Braziliex, Cryptomate, Tux Exchange, Cryptox, Mercatox, SouthXchange

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart