Na Huobi bolo presunutých 400 miliónov dolárov – chystá sa niečo?

Veľké transakcie, či už na kryptomenové burzy alebo z nich, bývajú pomerne blízko sledované. Ľudia sa na základe toho snažia vopred odhaliť sentiment na trhu, sledovať reakcie alebo plány veľrýb alebo identifikovať problémy, do ktorých sa burzy môžu dostať. Samozrejme, že tieto informácie nemusia často ani len niesť nejakú podstatnejšiu informačnú hodnotu, ale kryptomenový svet si často domyslí, ako a čo sa môže na základe týchto presunov udiať v blízkej budúcnosti. Niekoľko výrazných presunov bolo zaznamenaných aj dnes a to na burzu Huobi a kryptomenová komunita už ihneď začala riešiť, o čo môže ísť.

Presun 400 miliónov USDT  iba za pár hodín

Na presun viac ako 400 milióna na burzu Huobi dolárov bol použitý najväčší stablecoin, Tether (USDT). Prevodov sa však udialo niekoľko, pričom dva boli sprostredkované prostredníctvom siete TRON. Z neznámych peňaženiek boli poslané práve dve transakcie, pričom prvá mala veľkosť 100 miliónov dolárov a druhá 204 miliónov dolárov.

Posledná transakcia však bola o čo si odlišnejšia, keďže sa vie, že na burzu Huobi presúvala neznáma osoba alebo spoločnosť svoje financie z burzy Bitfinex. V tejto transakcií bolo poslaných približne 100 miliónov dolárov, pričom celkovo tak dnes prišlo na Huobi iba z troch transakcií až 404 miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež: 12 rokov Bitcoinu – od whitepaperu až po DeFi a CBDC

Viac oficiálnych informácii o týchto prevodoch nie je známych. Už teraz je však isté, že každý si môže tieto prevody interpretovať tak, ako sa mu pozdáva. Kryptomenoví bulls sa ozývajú, že tým, že išlo o Tether, tak sa dané neznáme veľryby chystajú na nákup, čo je pozitívnou správou. Na druhú stranu sa nájdu odporcovia, ktorí ihneď vyrukovali s tým, že táto aktivita musí byť nejako spojená s podozreniami so zatknutia jedného z popredných predstaviteľov burzy Huobi.

Je vedenie v poriadku alebo sa zopakuje chaos ako okolo OKExu?

Iba pred pár týždňami sa riešila veľmi nepríjemná situácia okolo burzy OKEx. Počas nej malo dôjsť ku zatknutiu jedného z popredných predstaviteľov, ktorý mal mať navyše heslá od privátnych kľúčov danej burzy, čo spôsobilo vlnu neistoty pre všetkých, ktorí mali na danej burze finančné prostriedky.

Takmer ihneď potom, čo sa na burze Huobi objavili všetky vyššie spomínané transakcie sa dostala na verejnosť správa, ktorá poukazovala na to, že jeden z popredných predstaviteľov tejto burzy mal byť taktiež zadržaný políciou. Konkrétne malo ísť o vysokopostaveného COO danej burzy, Robina Zhua. Burza Huobi ale rýchlo zareagovala na tieto klebety a oznámila, že všetci členovia tímu sú v poriadku a ide iba o nepotvrdené klebety. Na oficiálnom Twitter účte tejto burzy bol zverejnený nasledovný tweet.

„Huobi Global funguje úplne normálne. Ako sme sa dozvedeli, tak v radoch našej komunity sa rozšírili reči o tom, že jeden z popredných predstaviteľov manažmentu bol zatknutý miestnou políciou. S čistým svedomím ale môžeme povedať, že ide o nepravdivé klebety.”

Podľa všetkého tak malo ísť iba o pokus o vytvorenie chaosu a rozšírenie hoaxu, ktorý by mohol danou burzou otriasť. V takom prípade by sa mohol BTC na danej burze prepadnúť a Tether presunutý na túto burzu mohol byť využitý na kúpenie lacnejšieho Bitcoinu. Avšak to už sa hýbeme pomaly v radoch konšpirácii. Na teraz nám tak neostáva tvrdiť nič iné, iba to, že na burzu Huobi bolo presunuté obrovské množstvo Tetheru, ktoré čaká na svoje uplatnenie.

Zdroj: https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart