Najznámejší šachový veľmajster podporuje Bitcoin aj blockchain

Zdá sa, že adopcia Bitcoinu a najmä povedomie o kryptomenách sa začína opäť trošku zväčšovať. Dôkazom toho je aj vyjadrenie šachovej legendy, jedného z najuznávanejších hráčov tejto hry vôbec a aj známeho ruského politika a aktivistu Garryho Kasparova. Iba v nedávnom interview pre Forbes sa táto šachová legenda vyjadrila, že Bitcoin je nezastaviteľný a má obrovský potenciál pomôcť prinavrátiť práva ľudí do ich vlastných rúk.

Kasparov verí v Bitcoin, blockchain aj kryptomeny   

Podľa mnohých odborníkov patrí Kasparov k najlepším šachistom všetkých čias. Po skončení svojej šachovej kariéry (ešte v roku 2005) sa stal spisovateľom, aktivistom a politikom. Jeho meno je tak stále mediálne známe, avšak v súčasnosti je už viac spájané s jeho politickými aktivitami ako s jeho predošlou šachovou kariérou.

V jeho nedávnom rozhovore pre Forbes sa však Kasparov rozhovoril najmä o kryptomenách a o tom, aký ma na ne názor. Podľa jeho slov je veľkou výhodou Bitcoinu najmä fakt, že je dopredu známy počet mincí, ktoré budú kedy vyťažené.  

„Výbornou vecou o Bitcoine je to, že dopredu viete presné číslo – magické číslo  21 miliónov. Myslím si, že nárast na popularite kryptomien a blockchain technológie ako konceptu je neodvrátiteľný, pretože reakcia na zmenu moci zo strany občanov voči štátu a iných inštitúcii, ktoré môžu pracovať s našimi osobnými údajmi bez povolenia.“

Garry Kasparov sa takisto vyjadril, že najväčšou výhodou BTC je okrem prinavrátenia moci naspať ľuďom aj fakt, že práve vopred stanovený celkový počet BTC z neho robí dobrú formu na držiteľa hodnoty. Podľa neho vlády po celom svete tlačia bilióny dolárov, ktoré znižujú hodnotu uložených financií v tradičných investičných nástrojoch.

Garry Kasparov je rovnako aj predstaviteľ Human Rights Foundation, ktorá sa sústreďuje na využívanie technologických pokrokov a digitálnych inovácii na ochranu tých, ktorých sloboda a práva sú v ohrození. Podľa neho je blockchain technológia a kryptomeny ako také „prirodzenou možnosťou“ pre ochranu proti zasahovaniu do osobných slobôd a ľudských práv.

Kasparov má pochopený nielen šach

Svojimi vyjadreniami počas celého rozhovoru Garry Kasparov potvrdil, že kryptomeny a blockchain má pochopené a vie v čom spočívajú ich najväčšie výhody a nevýhody. Sám sa dokonca vyjadril, že si nemyslí, že kryptomeny sú vo svojej podstate zlé alebo dobré. Podľa neho ide iba o novovznikajúcu technológiu, ktorá má potenciál veľa zmeniť a preto závisí iba od ľudí alebo spoločností, ako budú kryptomeny využívať.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Americký regulátor povolil bankám držať kryptomeny

Kryptomeny dokonca v tomto porovnal ku nukleárnej technológii. Tá môže byť použitá na vytvorenie bomby, ale takisto aj reaktora. Rovnako však majú byť kryptomeny používané najmä zločincami, čo však podľa Kasparova nie je pravda. Ide iba o akúsi „rozprávku,“ ktorá má kryptomeny poškodiť a je veľmi precenená. Bude tak teda záležať iba od jednotlivcov, akým smerom sa budú v budúcnosti kryptomeny vyberať.  

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart