Najznámejšie odvetvia, ktoré naruší blockchain (1/4)

Blockchain technológia je nové zázračné slovíčko, ktoré sa dotýka takmer každého trhového segmentu. Použitie decentralizovaných aplikácií je neobmedzené a prináša prospech takmer každému odvetviu. Blockchain sa preto považuje za modernú podnikateľskú infraštruktúru, ktorá umožňuje sprostredkovať dôveryhodné obchodné modely a inteligentné zmluvy.

V tomto článku a ďalších nadväzujúcich si predstavíme niekoľko odvetví, ktoré sa v nasledujúcich rokoch budú musieť prispôsobiť blockchain revolúcií.

Banky

Infraštruktúra v bankovom sektore zaznamenala veľký boom vďaka digitalizácii aktív a online prevodom finančných prostriedkov. Výhoda blockchainu však zahŕňa vznik šifrovaných mien, tiež známych ako kryptomeny. Je jasné, že prvé slovo, ktoré sa vyskytuje v mysli bežných ľudí je Bitcoin, pretože sa jedná o najlepší príklad implementácie blockchainu v bankovom sektore.

Vďaka technológií blockchain vznikli stovky kryptomien a tokenov, ktoré tvoria základ digitálneho obchodu prostredníctvom Initial Coin offering (ICO) a kryptografických prenosov. Táto technológia priniesla takmer všetky bankové možnosti do rúk používateľov. Používatelia môžu teraz vytvárať finančné prostriedky, prenášať aktíva, prevádzať alebo prijímať platby, prispievať novým podnikom atď. Bankový sektor učinil svoj súhlas s rastúcimi trendmi, keď niekoľko bánk v Južnej Kórei urobilo optimálne pravidlá na prijatie šifrovaných transakcií.

Bankové odvetvie je v bezpečí, ale implementácia blockchainu ich neminie. Každá transakcia môže byť povolená zúčastnenými uzlami, zatiaľ čo identita transakčných strán je stále v bezpečí. Operácie tak môžu byť lacnejšie, rýchlejšie a bezpečnejšie.

Nehnuteľnosti

Decentralizovaná verejná kniha ponúka uloženie a šifrovanie užívateľských údajov. Tieto údaje zabezpečujú totožnosť používateľov pri zachovaní nemennosti konkrétnych údajov. To znamená, že útočníci nemôžu zmeniť systémové údaje pre osobný zisk.

Tento spôsob vedie k vytvoreniu nových príležitostí v oblasti nehnuteľností, kde sa záznamy sprístupňujú jednoduchým spôsobom. Tým sa ušetrí výrazný čas a poskytne sa otvorený systém archivácie na zníženie nákladov na spracovanie. Odhaduje sa, že spoločnosti s nehnuteľnosťami v USA ušetria 550 miliónov dolárov len minimalizáciou chýb a implementáciou automatizovaných metód na správu a riadenie informácií.

Ďalšou výhodou distribuovanej technológie je zníženie papierovania. Pomocou inteligentných zmluvných systémov môžu strany nezávisle vytvárať obchodné operácie dodržiavaním vopred stanovených podmienok. Zmluva zabezpečuje spokojnosť používateľov prostredníctvom procesných plnení vykonaných vždy, keď je splnená podmienka predpísaná v zmluve.

Blockchain poskytuje nákladovo efektívnu alternatívu odstránením sprostredkovateľov. Z tohto dôvodu sa v oblasti nehnuteľností prejaví výrazné zlepšenie obchodov a nákupov.

Teraz je ten správny čas si zvoliť kryptomeny, ktoré v budúcnosti budú stáť za to. Vďaka naším analýzam a informáciám, ktoré s vami zdieľame, vám uľahčíme rozhodovanie a pomôžeme vám na vašej ceste svetom kryptomien ? Navyše stíhate akciové ceny, ktoré platia už len pár dní.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Posledný obchod:

 

Upozornenie: Tento článok je subjektívnym názorom autora na základe zhromaždenia viacerých zdrojov a informácií. Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart