Nasledujúci bull run ukáže Bitcoin svoj potenciál.

Nasledujúci býčí trh bude oveľa väčší ako ten prvý, na ktorom sa potenciál odvetvia konečne zrealizuje. Bitcoin je v súčasnosti podceňovaný a nebudeme musieť počkať 20 rokov ako s internetovými akciami.

Približne 99% akcií internetových spoločností úplne zmizlo z trhu 20 rokov po dot com bubline. Iba veľmi mála hŕstka z nich pokračovala vyššie a dosiahla trhových strop v hodnote biliónov dolárov, čo znamenalo „skutočný býčí trh“. Krypto trhy budú čeliť rovnakému osudu, pričom Bitcoin bude v tej malej hŕstke.

V stanovisku Bloombergu sa zmenil bitcoinový medveď Jared Dilliana na býka a apeluje na väčšiu potrebu meny bez štátnej príslušnosti a uchovanie hodnoty držanej mimo finančného systému.

Krehký FIAT finančný systém

Federálny rezervný úrad v New Yorku nedávno vyvolal rozruch a v správach, že zachraňuje trh. Aby Fed udržal situáciu pod kontrolou v dôsledku nedávneho zvýšenia repo sadzby, nalial na trh stovky miliárd dolárov. To všetko len preto, aby repo sadzba zostala pod štandardnými úrokovými sadzbami Fedu. Prechod Fedu na tento model na repo trhu minulý mesiac sa mohol uskutočniť prvýkrát od recesie v roku 2008, ale je na dobrej ceste stať sa normou. John Williams, vedúci New York Fedu najdôležitejšej pobočky Fedu povedal New York Times, že centrálna banka by mohla implementovať tento nástroj pre repo trh.

Priamym protikladom vyššie uvedeného je Bitcoin a s ním spojený jasný systém ponuky. Dokonca skóruje vyššie než zlato, pretože drahých kovov sa stále nachádza v hojnom množstve po celom svete, ale nie Bitcoinu. Ako Jared zdôrazňuje

Vlády môžu tlačiť meny, nie však Bitcoin. Môžete ho ťažiť, ale nezostáva veľa ťažby. Vlády nemôžu tlačiť zlato, aj keď predpokladám, že by sme ho mohli objaviť oveľa viac.

Každý, kto má zdravý rozum, sa chce vyhnúť akejkoľvek mene, ktorá je znehodnocovaná do takej miery, “pokračuje.

Ak veríte, že Bitcoin má budúcnosť, matematika je jednoduchá.

Dilian predpokladá zjednodušený scenár v prospech zvyšovania cien Bitcoinu. Ak vezmeme do úvahy, že iba 0,5% svetovej populácie prijalo BTC so súčasnou dostupnosťou 16 – 17 miliónov bez stratených mincí, keď sa adopcia zvýši, cena bude nasledovať.

Jared však k argumentu, ktorý podporuje bitcoinovú cenovú rally, pridáva ďalšie hľadisko. Znovu opakuje analógiu internetovej bubliny, podľa ktorej investori z technologických akcií „diskontovali prísľub internetu“ a snívali o rozprávkovom náraste . Ako všetci vieme, zvyšok je história. Dodáva:

Sľub internetu bol však skutočný a za posledných 20 rokov sa tento sľub naplnil a vytvoril sa skutočný býčí trh, nie bublina. Zdá sa, že 99% akcií dot-com zmizlo, ale malá časť išla na trhovú kapitalizáciu vo výške 1 bilión dolárov.

Podobný scenár postihne trh kryptomien, pričom počiatočná bublina už prišla a odišla. Je čas sa pustiť do tvrdej práce a zvýšiť význam bitcoinovej základnej technológie, blockchainu, ktorý by podľa jeho názoru mohol byť rovnako dôležitý ako internet. Jared zdvihol svoj optimizmus a dospel k záveru.

Verí, že nasledujúci býčí trh bude oveľa väčší ako ten prvý, na ktorom sa potenciál odvetvia konečne zrealizuje. Bitcoín je v súčasnosti podceňovaný a nebudeme musieť počkať 20 rokov ako s internetovými akciami.

Zdroj: https://bitcoinist.com/next-bull-market-will-see-bitcoin-realize-its-full-potential/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart